archive23 Qershor, 2020 - 20:23

Lajme

Gashi ia zgjatë dorën e pajtimit Vetëvendosjes: Ejani të ndërtojmë perspektivën e Kosovës

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi i ka “zgjatur” dorën e pajtimin Lëvizjes Vetëvendosje, siç tha për të ndërtuar perspektivën e Kosovës. Në interpelancën plenare për largimin e reciprocitetit, të thirrur nga Vetëvendosje, Gashi kërkoi konsensus për çështjet madhore të vendit. “Shokë e shoqe të Lëvizjes Vetëvendosje ejani...
Lajme

Zëvendësministri i ri i Arsimit me notë mesatare 6.8, ende nuk i ka përfunduar studimet bachelor

Driton Bardheci, i cili sot është emëruar zëvendësministër i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, sipas Organizatës Studentore “Studim, Veprim, Kritikë”, ende është duke i ndjekur studimet bachelor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. Sipas kësaj organizate Bardheci ka notën mesatare 6.8, transmeton Gazeta Sinjali. “Driton Bardheci, është student i cili...
Lajme

Pakoja Emergjente/ Ministria e Financave sapo doli me njoftimin e papritur!

Mosratifikimi i Marrëveshjeve Ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës mund të rrezikojë ekzekutimin e mjeteve financiare nga Pakoja Emergjente Fiskale. Kjo sipas Ministrisë së Financave do të ndikojë në funksionimin e sektorit privat dhe do të dërgojë në humbje të vendeve të punës. Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka thënë tha...
Lajme

A duhet të jetë Vjosa Osmani në Washington?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur se pse kryeparlamentarja Vjosa Osmani nuk është pjesë e delegacionit të Kosovës që do të udhëtojë në Uashington për takimin me palën serbe. Presidenti ka thënë se argumentet e Kosovës në këtë takim janë të fuqishme, e jo individët. Thaçi ka deklaruar se...
Lajme

Çfarë moti na pret ditëve në vazhdim?

Qendra Europiane për Parashikime Afatmesme, ka parashikuar motin për javët nga 22 qershori deri më 26 korrik. Sipas këtyre parashikimeve, gjatë këtyre javëve do të mbajë mot i ndryshueshëm, me temperatura të ulëta dhe me reshje të shiut Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në Facebook nga “Prishtina...
Lajme

Serbinë e merr uji, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Serbia ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në shtatë komuna, kjo pas reshjeve të shumta të mëdha. “Gjithsej 48 njerëz u evakuuan, dhe një person u shpëtua aty ku jeta ishte kritike. Niveli i lumenjëve në Serbinë përendimore, vazhdimisht është në rritje. Për shkak të mbushjes së tepërt lumenjve situatë më...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8