archive23 Qershor, 2020 - 22:33

Lajme

Ambasada Amerikane kritikon emërimet e fundit të Qeverisë

Ambasada Amerikane në Kosovë ka reaguar pas emrërimit të zëvendësministrit të Arsimit, Driton Bardhecit. Ambasada ka bërë thirrje Qeverisë së Re që të emërojë profesionistë me përvojë e jo militantë politikë. “Sot ne i njohim ata zyrtarë që i shërbejnë me ndershmëri vendit të tyre dhe i bëjmë thirrje Qeverisë...
Lajme

52 raste me Covid-19, janë nga këto komuna

TRIDHJETË E NËNTË TË SHËRUAR DHE PESËDHJETË E DY RASTE ME COVID-19! Sot më 23 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 302 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 52...
Lajme

Raporti nga IKSHPK: 52 raste të reja me Covid-19

TRIDHJETË E NËNTË TË SHËRUAR DHE PESËDHJETË E DY RASTE ME COVID-19! Sot më 23 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 302 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 52...
Lajme

Aeroporti i Prishtinës hapet të dielën me kushte

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në mbledhjen e tetë të Qeverisë “Hoti” ka kërkuar që të shfuqizohet vendimi për pezullimin e përkohshëm e linjave ajëror dhe tokësor në Kosovë. Ai kërkoi që rifillimi i transportit ajror dhe hapja e aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari”, bëhet vetëm për vijat e rregullta të...
Lajme

Nga 1 Korriku do të hapen edhe pishinat

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI) Vesel Krasniqi në mbledhjen e sotme të Qeverisë “Hoti” ka bërë të ditur se gastronomia dhe pishinat do të hapen nga data 1 korrik, shkruan IndeksOnline. Ai tha se tanimë do të fillojnë të punojnë gastronomia dhe pishinat në bazë të rekomandimeve që do...
Lajme

“Myzhde”, nga 1 korriku lejohen dasmat në Kosovë

Që nga shpallja e pandemisë, janë bllokuar shumë aktivitete e biznese.  Ndër to më të prekurat kanë qenë sektori i hotelierisë, sidomos ata që varen nga organizimi i dasmave dhe ahengjeve të cilat vazhdojnë të jenë të ndaluara, shkruan Indeksonline.  Pas protestave të shumta nga këngëtarë e shoqata të hotelierive,...
Lajme

Qeveria e Kosovës e shpall organizatën “Hezbollah” terroriste

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të saj ka marrë vendim që organizata “Hezbollah”, me krahun e saj politik dhe ushtarak, të shpallet organizatë terroriste. Ky vendim i qeverisë u mor me propozimin e ministres së Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj – Stublla, e cila tha se “Hezbollah” është...
Lajme

Avdullah Hoti testohet për koronavirus

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është testuar për koronavirus. Kjo është konfirmuar nga zyra e kryeministrit, teksa është bërë e ditur se ky veprim është ndërmarrë para udhëtimit të tij në SHBA, shkruan lajmi.net. “Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe pjesëtarët e kabinetit qeveritar që do...
Lajme

Veseli: Hoti e Kurti kur janë në pushtet i nënshtrohen Serbisë

Kyetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha sot në Kuvendin e Kosovës se kryeministri aktual Avdullah Hoti dhe ish-kryeministri Albin Kurti, tash e shumë vite kanë mashtruar qytetarët e Kosovës me temën e dialogut Kosovë-Serbi për një grusht votash, duke dëmtuar pozcionin e Kosovës. “Këta dhe partitë e...
Sporti

Rashica me shumë mundësi do të transferohet te ky gjigant evropian

Milot Rashica është objektiv i Milanit për afatin kalimtar të verës. Sulmuesi “dardan”, pjesë e Werder Bremenit në Bundesligë, në fund të sezonit pritet të largohet nga klubi gjerman. Arsyeja e “divorcit” me Werderin është e thjeshtë: skuadra nga veriu i Gjermanisë ka pak shanse për të mbijetuar dhe sipas...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8