archive22 Qershor, 2020 - 23:53

Lajme

Këta janë emrat e 22 zv.ministrave të Qeverisë Hoti (DOKUMENT)

Kryeministri Avdullah Hoti ka emëruar 22 zëvendësministra nga subjektet politike që përbëjnë koalicionin qeverisës: LDK, AAK, Nisma Socialdemokrate, Lista Serbe dhe komunitetet tjera. Të emëruarit janë shpërndarë në 16 ministri, sa i ka gjithsej Qeveria e Kosovës. Numri i tyre është për 6 më i madh se numri i përgjithshëm...
Biznes

A do të shtyhen sërish kredit?

Derisa kriza pandemike po thellohet më tej në vend, dhe ka afektuar edhe ekonominë e vendit, Banka Qendrore e Kosovës ende nuk ka vendosur nëse do të ketë sërish shtyrje të afatit për pagesën e kësteve të kredive. E në Shoqatën e Bankave të Kosovës thonë se derisa nuk ka...
ShowBiz

Lajmërohet Meda, ka një njoftim interesant

Meda ka njoftuar se do të fillojë mbrëmjet muzikore. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Instagram, transmeton Gazeta Sinjali. “Pas një pushimi të gjatë ka ardh koha për të bërë zhurmë‘, shkruan ai. https://www.instagram.com/p/CBvjkXgBPpR/?igshid=14ds2pre9lj6s Ndryshe, ditë më parë është mbajtur një protestë për shkak se...
Lajme

Haxhi do të mbahet sivjet, por me numër “shumë të kufizuar”

Arabia Saudite ka njoftuar se do të mbajë një Haxh “shumë të kufizuar” këtë vit për shkak të pandemisë së koronavirusit, me haxhinjtë që tashmë jetojnë në mbretëri që do të lejohen të marrin pjesë në pelegrinazhin që fillon në fund të korrikut. “U vendos që të zhvillohet pelegrinazhi këtë...
Sporti

Xherdan Shaqiri kujton momentin kur ‘paketoi’ Serbinë

Ylli shqiptar i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka kujtuar golin e shënuar në ndeshjen ndaj Serbisë dy vite më parë. Shaqiri këtë e ka bërë nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”. “Sot dy vitë më parë! Përmende dikë që është çmendur si Andin...
Lajme

Rritja e rasteve me COVID-19, IKSHPK-ja paralajmëron humbje të kontrollit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë ditës së sotme se 44 raste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa 22 prej tyre janë shëruar. IKSHKP-ja paralajmëron përkeqësim të situatës dhe humbje të kontrollit meqenëse nuk po respektohen masat mbrojtëse. “Këta numra të këtyre ditëve flasin shumëçka. Këta...
Lajme

Lajm i mirë për pensionistët në Kosovë

Besart Dreshaj, zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, ka njoftuar pensionistët e Kosovës se ata nuk obligohen të paraqiten në zyrat e pensionistëve, përcjell InLajmi. Ai ka thënë se për shkak të parandalimit të COVID-19 dhe mbrojtes së tyre, të moshuarit nuk janë të obliguar të paraqiten në zyrat e...
1 2 3 6
Page 1 of 6