archive21 Qershor, 2020 - 19:47

Lajme

96 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 29 të shëruar

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 96 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 29 persona janë shëruar nga virusi. Rastet pozitive janë nga: komuna e Gjilanit 20 raste, komuna e Prishtinës 19 raste, komuna e Prizrenit 19 raste, komuna e Mitrovicës 15 raste,...
Lajme

Propozohet ndihmë me nga 100€ për secilin qytetarë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Gazmend Syla, ka bërë një propozim për rimëkëmbjen e gastronomisë. Syla tha se shteti duhet të shqyrtojë mundësinë për lëshimin e triskave për qytetarët në vlerë prej 100 eurosh. Sipas tij këto të përdoren vetëm në sektorin e gastronomisë. Shkrimi i plotë: Gastronomia...
Lajme

Gjendet në Kukës 20-vjeçarja nga Klina që u zhduk të premten

Është gjetur 20-vjeçarja nga fshati Volljakë i Klinës, Donisa Berisha, e cila është zhdukur nga mëngjesi i të premtes, shkruan Gazeta Sinjali. Gazeta Sinjali mëson nga sinjalizuesit se 20-vjeçarja është gjetur në Kukës të Shqipërisë. Sinjalizuesit i kanë thënë Gazetës se ajo është gjetur mesnatën e sotme dhe familja e...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6