archive21 Qershor, 2020 - 23:59

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Ngjarjet e paralajmëruara për të hënën: Mbahet protestë e auto-shkollave. (Nisja nga Fakulteti Teknik në drejtim të Ministrisë së Infrastrukturës, ish-pallati i Rilindjes, ora 10.00-12.00) Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani viziton Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin e kësaj komune Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një...
Lajme

“COVID-19 nuk është rrenë! Trendi i rritjes së të infektuarve në javën e fundit është shqetësues”

Mikrobiologu i njohur, Lul Raka, ka reaguar në rrjetin social Facebook pas raportimeve për dobësimin e virusit Covid-19. Ai ka theksuar edhe njëherë ndër të tjerash se koronavirusi nuk është “rrenë”. Mikrobiologu Raka nuk ka mohuar mundësinë e infektimit të të gjithë personave pa përjashtim. Reagimi i plotë: Të dashur...
Lajme

Aleksander Vuçiqi fiton zgjedhjet në Serbi me 62,5 % të votave

Partia e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq ka shënuar një fitore absolute në zgjedhjet parlamentare që u mbajtën të dielën. Siç raportuan mediat në Serbi, sipas rezultateve të para zyrtare Partia Përparimtare Serbe (SNS) e Vuçiqit ka fituar 62,5 % të votave. E dyta ka dalë Partia e Socialiste e...
Lajme

Kurti: Mbajtja e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë e papranueshme, qytetarët s’do të rrinë duarkryq

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kritikuar mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare të Serbisë në Kosovë. Ai ka thënë se është i papranueshëm fakti që zgjedhjet lokale në dy komuna janë anuluar që disa muaj ndërkohë që ato parlamentare serbe po lejohen të mbahen. “Lejimi i zgjedhjeve serbe në Kosovë ndërkohë...
Lajme

Vdes montazheri i KTV’së, Etrit Mehmeti

Ka vdekur Etrit Mehmeti, i cili ishte montazherë në KTV. Ende nuk dihet arsyeja se si ka vdekur, por shumë kolegë dhe miq të tij kanë shkruar për vdekjen e tij. Për Etritin ka shkruar edhe drejtoresha menaxhuese e Grupit Koha, Flaka Surroi, shkruan sinjali. “Thellësisht e tronditun me shuarjen...
Lajme

Publikohet e plotë biseda Thaçi – Clinton pas vendimit për demiltarizimin e UÇK’së

Sot u mbushen 21 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK’së, ku ishin përfshirë në detaje fazat e dorëzimit të armëve, mbajtjes së uniformave, kalimin e një pjese të pjesëtarëve të UÇK’së në polici dhe administratë publike, etj. Sapo ishte nënshkruar kjo marrëveshje, lideri politik i UÇK’së, Hashim...
Lajme

Shqiptarët bëhen me 4 deputetë në parlamentin e Serbisë

Alternativa Demokratike Shqiptare ka fituar 4 ulëse në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, bëhet e ditur sipas rezultateve preliminare. Shqiptarët garuan në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 21 qershorit pasi u arrit konsensusi politik mes partive në Luginë të Preshevës dhe Medvegjë. Rezultati u arrit përkundër faktit që disa...
1 2 3 6
Page 1 of 6