archive20 Qershor, 2020 - 09:41

Lajme

Vushtrria nën ethe, kaq persona në pritje të ritestimit

Në Komunën e Vushtrrisë ka një rënie sa i përket numrit të rasteve të paraqitura me COVID-19 në krahasim me ditët paraprake. Drejtori i Shëndetësisë Sylejman Meholli ka thënë se të shtatë rastet e reja janë paraqitur direkt në Klinikën Infektive dhe ende nuk dihet nëse janë raste kontakti apo...
Lajme

Vazhdon mot i ndryshueshëm, këto do të jenë temperaturat gjatë ditës së sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot përpos rrezeve të diellit parashihet të ketë edhe reshje lokale shiu. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7...
Lajme

Protestuesit e zemëruar i vënë flakën dhe e rrëzojnë statujën e Gorge Washington, presidentit të parë të Amerikës

Një turmë protestuesish amerikanë u mblodhën rreth statujës së George Washington në Portland, Oregon, gjatë natës së mbrëmshme duke i vënë flakën para se ta rrëzonin statujën në tokë. Fotografitë dhe videot nga vendi i ngjarjes treguan se në statujë fillimisht ishin vendosur mbishkrimet “Kolonist gjenocidial”, “BLM” dhe “Big Floyd”,...
Interesante

Ngjarje e pazakontë në Zvicër

Një ngjarje e pazakontë kë ndodhur në vjeshtë të vitit të kaluar në Zvicër, ku një person kishte lënë një sasi ari në tren. Policia është në kërkim të autorit të kësaj vepre. Ky person ka kohë deri në 5 vjet që të vërtetojë se kjo sasi ari i përket...
Lajme

Prostituta shqiptare rreh klientin dhe e lë gjithë natën në ballkon

Një prostitutë me origjinë shqiptare është vënë në pranga nga policia italiane pasi akuzohej për dhunë dhe për vjedhje ndaj një shtetasi italian, shkruan “Secolo d’italia”. Hetim ndaj 32-vjeçares nisi kur klienti telefonoi në numrin e urgjencës duke denoncuar se ajo e kishte dhunuar dhe më pas e kishte nxjerr...
Lajme

Sveçla: Kurrë nuk kam qenë në Telekom me Kurtin dhe Abazin

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se kurrë nuk ka qenë në telekom së bashku me ish-kryeministrin, Albin Kurti dhe ish-zëvendëskryeministrin, Haki Abazin. “Unë kurrë nuk kam qenë në Telekom bashkë me Kurtin dhe Abazin, ashtu siç pretendon Thaçi”, është shprehur...
1 6 7 8
Page 8 of 8