archive20 Qershor, 2020 - 20:01

Lajme

A do të kemi rikthim të masave kufizuese, ja çfarë thotë Lul Raka

Mikrobiologu Lul Raka ka folur pas rritjes së numrit të rasteve me Covid019 javët e fundit në vend. Thotë se duhet respektuar rekomandimet e autoriteteve përgjegjëse, që të mos përkeqësohet situata. “Kjo rritje shqetësuese e ditëve të fundit është rezultat i disa faktorëve, Në radhë të parë është mos zbatim...
Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin...
Lajme

Ministria që paguan tre persona për të njëjtën pozitë

Tash 4 muaj Ministria e Arsimit dhe Shkencës është duke paguar 3 persona për pozitën e sekretarit të përgjithshëm të këtij institucioni. Kjo po i kushton MASH-it mbi 3 mijë euro në muaj. Paga e një sekretari të përgjithshëm në Ministri është 1.171 dhe në bazë të përvojës shkon në...
ShowBiz

Arta Elezaj mahnit me dukjen, teksa thekson linjat trupore

Ajo është padyshim njëra nga modelet dhe njëherësh aktoret më të pëlqyera në estrada shqiptare. Bëhet fjalë për Arta Elezaj, e cila në mënyrë të vazhdueshme sjell imazhe atraktive për fansat e saj. Në një postim në rrjetin social Instagram, bukuroshja bionde ka vendosur të publikojë një fotografi mjaft tërheqëse....
Lajme

Vdes një 68-vjeçar nga Covid-19

Është konfirmuar viktima e parë në Gjirokastër nga Covid-19. Burime për Top Channel mësojnë se ai është nxjerrë nga spitali i QSUT në gjendje të qëndrueshme por ka humbur jetën rrugës për në shtëpi, pranë Lushnjes. Mësohet gjithashtu se viktima, një 68-vjeçar vuante edhe nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese. Ndërkohë...
Lajme

Aksident trafiku afër katedrales “Nëna Terezë” në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë ditës së sotme në kryqëzimin afër katedrales “Nëna Tereza” në kryeqytet. Gazeta Online “Reporteri.net” ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes ku shihen se janë përfshirë dy vetura. Rastin për Reporterin e ka konfirmuar zyrtari për informim në Policinë e Kosovës, Bajram Krasniqi. “Sot,...
Lajme

Deputetja e VV-së: Vjosa do të dalë më fortë nga kjo sfidë

Deputetja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, thotë se nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, do të dalë ende më e fortë nga kjo sfidë. E ka kritikuar qasjen e kreut të LDK;së, Isa Mustafa, që në mënyrë elektronike të bëhet shkarkimi i Osmanit nga posti i nënkryetares dhe...
Lajme

Shkarkimi i Vjosës nga partia, ja çfarë thotë Arben Gashi

Për propozimin e liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, për ta shkarkuar nënkryetaren e partisë, Vjosa Osmanit, ka pasur reagime të ndryshme. Por, shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, ka thënë se është i painteresuar lidhur me këtë propozim. “Nuk e komentoj këtë punë unë, vota...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8