archive20 Qershor, 2020 - 23:53

Lajme

“Për shkak të kauzave që kemi pasur, Albin Kurti është dashur ta mbajë në “shpinë” Agim Veliun dy mandate”

Në emisionin “Personale” në RTV Dukagjini ministri i Mbrojtjes Anton Quni ka folur për raportet LVV-LDK dhe prishjen e koalicionit. Quni thotë se personalisht kishte punuar mjaft shumë për t’u ndërtuar koalicioni mes LDK dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se vijat e kuqe nuk duhet të ekzistojnë në skenën politike...
Lajme

Heroi që gjeti 2 gra të zhdukura në Prishtinë brenda 7 muajve

Flora Dujaku, gruaja nga Prishtina e cila ishte zhdukur gjatë ditës së djeshme është gjetur sot në Malet e Sllatarit. Ajo u gjetë nga ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ridvan Tahiri, pas 28 orësh kërkim. “Pas 28 orëve kërkim arritëm ta gjejmë zonjën, Florie Dujaka. Është shëndoshë e mirë,...
Lajme

Covid-19, Lajme të mira për Ferizajin

Komuna e Ferizajit sonte ka marrë një lajm të mirë nga IKSHPK. 7 persona të infektuar me koronavirus në këtë komunë tanimë janë shëruar, shkruan IndeksOnline. Ndërkohë, nuk është shënuar asnjë rast i ri. “7 ferizajas të shëruar nga COVID-19 e zero raste të reja! Nga njoftimet e IKSHPK-së bëhet...
Lajme

Reagon Vjosa Osmani pas shkarkimit nga pozitat në LDK!

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka reaguar pas shkarkimit nga pozitat e LDK-së. Ajo ka thënë se u përjashtua për shkak “ se jam grua, sepse asnjë nënkryetar burrë në të kaluarën, edhe kur kanë kundershtuar e vepruar kundër vendimeve të partisë, nuk janë përjashtuar”. Osmani u ka drejtuar një porosi anëtarëve...
Lajme

Detaje të reja nga shkarkimi i Vjosës në parti, ja kush do ta zë vendin e saj, dhe sa vota ishin pro shkarkimit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar për procesin e votimit elektronik kundër kryeparlamentares Vjosa Osmanit, shkruan IndeksOnline. Sipas njoftimit, “sa i përket propozimit për lirimin e znj. Vjosa Osmani nga pozita e nënkryetares dhe nga Kryesia e LDK-së, nga 123 anëtarë aktual të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së janë përgjigjur...
Lajme

Mësohet burimi i infeksionit të rasteve të reja në Prishtinë

Sot në Prishtinë u konfirmuan 36 raste me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Për këtë drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi, për Gazetën Sinjali tha se shumica e rasteve janë raste kontakti. Gashi tha se 6 raste janë testuar në Klinikën Infektive, për të cilën ende nuk kanë ndonjë...
1 2 3 8
Page 1 of 8