archive19 Qershor, 2020 - 20:00

Lajme

82 raste me Covid-19 sot në Kosovë, janë nga këto komuna

Sot më 19 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 456 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 82 raste. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41, komuna e Gjakovës...
Lajme

Të shtëna në Toronto të Kanadasë

Një person ka vdekur dhe të tjerë të plagosur janë raportuar pas disa të shtënave në Toronto, Kanada. Sipas mediave të huaja, autoritetet policore të Torontos kanë shkruar në Twitter që në orën 11.40 të mëngjesit, sipas kohës lokale, se ata morën thirrje të shumta për të shtëna në zonën...
Lajme

A duhet të mbahen dasmat në Kosovë?

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik janë shqetësues për numrin e të infektuarve në Kosovë nga virusi Covid 19, dhe për shkak se numri i të infektuara po rritet dita ditës, atëherë dasmat dhe ceremonitë tjera janë ndaluar që të mbahen. Ditë më parë estrada bëri protestë në Prishtinë...
Lajme

OBSH’ja vjen me paralajmërimin e fundit për virusin Covid-19

Pandemia e koronavirusit në botë është duke përshpejtuar, me të enjten që ka regjistruar 150 mijë raste të reja, duke e shënuar ditën me numrin më të madh të rasteve deri tash, ka bërë të ditur drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus. “Gati gjysma e...
Auto

Historia Golfit përmes fotove

Në fund të viteve të 60-ta, furgoni Volkswagen Beetle po vjetrohej dhe kompania bëri një zëvendësim modern, veturë e cila do të ishte ekonomike dhe praktike, ashtu siç ishin mësuar blerësit e kësaj kompanie. Edhe pse furgoni Beetle mbijetoi edhe dekada më vonë, Golfi i dha Volksvagenit një sukses të...
Lajme

Paralajmërohen rrebeshe shiu dhe bubullima në këto ditë

Gjatë fundjavës në vend do të ketë mot jostabil, diell dhe vranësira që do të përcillen pasdite me rrebeshe shiu dhe bubullima, ka bërë të ditur Prishtina Weather. Nga e dita e diel ndërkaq do të ketë rënie të temperaturave. “19.06.2020 – Pas motit më të ngrohtë dhe më stabil...
Lajme

Isa Mustafa paralajmëron Vjosa Osmanin

Vjosa Osmanit dhe atyre që mendojnë ndryshe në Lidhjen Demokratike të Kosovës, mbrëmë iu është bërë e qartë nga kreu i partisë, Isa Mustafa se rrezikojnë të përjashtohen nga subjekti. Këtë Mustafa e mbështet në një nen të statutit të partisë, ku sipas tij, thuhet se anëtarët e subjektit që...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8