archive19 Qershor, 2020 - 22:13

Lajme

Grenell i reagon europarlamentares Von Cramon: Në vend që të kritikoni Trumpin, pse nuk ua jepni vizat kosovarëve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka bërë një shkrim në Twiter duke thënë se nuk ka parë ndonjë rezultat për marrëveshjen Kosovë- Serbi. E menjëhershme ka qenë përgjigja e të dërguarit të Presidentit Trump për marrëveshjen Kosovës- Serbi, Richard Grenell. Grenell i ka reaguar Cramonit duke...
Lajme

8 viktima nga koronavirusi në 8 ditët e fundit

Në Shqipëri, një tjetër person me COVID 19 ka humbur jetën, duke u bërë viktima e 8 brenda tetë ditëve të fundit. Sipas autoriteteve të Shëndetësisë bëhet fjalë për një 69 vjeçar nga Kruja me leukozë akute, i cili merrte mjekim intensiv prej 10 ditësh në spitalin infektiv. Vetëm gjatë...
Lajme

Prishtina ia kalon Vushtrrisë, Kryeqyteti vatër e re e Covid-19

Prishtina tashmë është shndërruar në vatër të koronavirusit. Me testimin e 456 mostrave përgjatë 24 orëve, 82 prej tyre rezultojnë pozitive. 41 raste nga to janë vetëm në Prishtinë, shkruan portali arbresh.info. Tashmë me 296 raste, dy vdekje dhe 74 të shëruar, si dhe 220 raste aktive, kryeqyteti shndërrohet në...
Lajme

Sot 7 të shëruar nga Covid-19, ja sa ka shkuar numri i përgjithshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve në Kosovë janë shëruar edhe shtatë pacientë nga Covid-19. Me këtë numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot në vendin tonë ka shkuar në 980 raste, shkruan arbresh.info. Ndryshe IKSHPK njofton se në 24 orët...
Lajme

Dalin negativë në ritestim disa persona që të mërkurën rezultuan pozitivë me koronavirus në Kosovë

Për pak orë dallim, dy drejtorë klinikash në QKUK këtë javë kanë rezultuar pozitivë me virusin Covid-19. Megjithatë, të dy pas ritestimit janë konfirmuar negativë. Shemsi Veseli, drejtor i Klinikës së Biokimisë, është testuar të mërkurën për shkak që dikush nga stafi i klinikës ka rezultuar pozitiv. Njëjtë kishte rezultuar...
ShowBiz

Ky kinez ‘ëndërron’ të ketë të dashur shqiptare!

Në studion e emisionit “Shqipëria Live”, ishte i ftuar Andi. Ai është me origjinë nga Kina dhe në vendin tonë ndodhet për të studiuar gjuhën shqipe. Krahas studimeve, Andi thotë se punon dhe si agjent turistik. I pyetur nga moderatorja Erjona Rusi se a ka një të dashur shqiptare, Andi...
Lajme

Kosova i lejon në territorin e saj zgjedhjet e Serbisë

Autoritetet kosovare kanë lejuar që brenda territorit të Kosovës të lejohet procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Sipas kësaj marrëveshje, palët janë dakorduar që të ndiqen praktikat e krijuara më parë dhe modalitetet e zbatuara në vitin 2017, njofton Klan Kosova. “Sipas praktikës së vendosur, një kërkesë është...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8