archive19 Qershor, 2020 - 23:48

Lajme

​Ngjarjet që pritet të ndodhin gjatë ditës së nesërme

Nesër në ora 10:30 minuta, Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri Hoti viziton Komunën e Hanit të Elezit. Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një performance shënon Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve. (Stacioni i Trenave në Prishtinë, ora 11:00). Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj viziton Spitalin e Përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë. (Ora 11:00). Kryeministri...
Lajme

Gjendet i vdekur në rrugë 58-vjeçari

Një 58-vjeçar punonjës i një kompanie siguri është gjetur i vdekur në ë autostradën Tiranë – Durrës , në trotuar pranë një subjekti private ku ka qenë me shërbim. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. Sipas policisë nga këqyrja paraprake nuk janë...
Lajme

Arabia Saudite merr vendim për xhamitë e Mekës

Arabia Saudite planifikon të rihapë xhamitë që nga e diela në Mekë, qyteti më i shenjtë në Islam, pasi ato u mbyllën për tre muaj për shkak të pandemisë së koronavirusit, njoftoi televizioni shtetëror. Sipas Al Jazeera, përcjell Telegrafi, Mbretëria ka ndërmarrë masa kufizuese kundër virusit, veçanërisht në Mekë, por...
Lajme

23 lagje të Prishtinës të prekura nga coronavirusi – 260 raste aktive

Nga 82 raste të reja me Covid-19 të konfirmuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, 41 janë nga kryeqyteti, shkruan Insajderi. Në lidhje me rastet e reja në Prishtinë ka dhënë detaje drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi. Gashi ka deklarua se për dallim nga rastet e...
Lajme

Presidenti Trump bëhet gati për diçka të madhe

Të shtunën (20 qershor, 2020), Presidenti amerikan Donald Trump pritet të nis zyrtarisht fushatën zgjedhore nga Oklahoma. Ani se në kohë pandemie, ai ka thënë se në këtë tubim do të jenë të pranishëm qindra mijëra simpatizues të partisë. E kjo e ka shqetësuar Drejtorin e Departamentit të Shëndetit në...
Lajme

Shteti në frikë: Planifikohet shfrytëzimi i spitaleve rajonale, Infektiva rrezikon të mos ketë shtretër

Rritja e numrit të të infektuarve me Covid-19 në ditët e fundit, ka shqetësuar institucionet shëndetësore në Kosovë, shkruan Reporteri. Përveç rritjes së numrit të të infektuarve, edhe numri i vogël i shtretërve në Klinikën Infektive, ka mobilizuar këto institucione që të shohin mundësinë e trajtimit të të sëmurëve në...
Sporti

Prokurori flet për hetimet rreth biletave të ndeshjeve të Kosovës

Prokurori dhe kryetari i Këshillit Kombëtar për luftimin e dukurive negative në sport, Besim Kelmendi, në emisionin sportiv “Favorit” në T7 ka thënë se asnjë gur nuk është lënë pa lëvizur në hetimet e nisura për biletat e ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës, ndërsa tha se tashmë janë vërejtur përmirësimet...
Lajme

Grenell i reagon europarlamentares Von Cramon: Në vend që të kritikoni Trumpin, pse nuk ua jepni vizat kosovarëve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka bërë një shkrim në Twiter duke thënë se nuk ka parë ndonjë rezultat për marrëveshjen Kosovë- Serbi. E menjëhershme ka qenë përgjigja e të dërguarit të Presidentit Trump për marrëveshjen Kosovës- Serbi, Richard Grenell. Grenell i ka reaguar Cramonit duke...
1 2 3 8
Page 1 of 8