archive18 Qershor, 2020 - 22:47

Lajme

Hetem Ramadani habitë me deklaratën për koronavirus

Studiuesi i mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, ka thënë se izolimi dhe mbyllja nuk janë mënyra e duhur për ta luftuar koronavirusin. “Ky virus do të ketë zgjidhje kur të infektohemi dhe bëhemi rezistentë. Vaksina më e rrezikshme sot është izolimi, se njerëzit po mbesin pa punë. Izolimi nuk është zgjidhje...
Op/Ed

“Këngëtarët e dasmave i ka zënë harami”

Shkruan: Ylber Kelmendi Këngëtarët e famshëm të dasmave pra (Elita) për 1 vit vetëm nga ahengjet familjare fitojnë deri 300 mijë euro. Në Kosovën tonë të lodhtë, këngëtarët e dasmave janë individët të cilët përfitojnë mase shumti të holla nga profesioni i tyre. Askush nuk paguhet ma shumë se ata,...
Lajme

Vendi ku duket sikur pandemia Covid-19 nuk ka ekzistuar

Baret dhe restorantet janë plot. Njerëzit janë jashtë duke shijuar kohën e tyre. Sitet spektakolare gjeologjike janë të hapura për turistët. Kushdo që viziton Islandën tani mund të mendojë se kanë mbërritur në një univers paralel, ku koronavirusi nuk ka ndodhur kurrë. Kjo jo sepse Islanda ka qenë imune ndaj...
Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme

Ditën e premte mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot më i ngrohtë dhe me intervale më të gjata me diell, me më pak mundësi për të reshura shiu. Në veri të vendit, përreth viseve malore, orëve të pasdites mund të ketë rrebeshe shiu me bubullimë, bën të ditur Prishtina...
ShowBiz

E pabesueshme: Mihrije Braha dezinfekton ushqimin

Këngëtarja e njohur Mihrije Braha gjatë pandemisë ka qenë shumë aktive në rrjete sociale duke postuar foto të ndryshme, përcjell InLajmi. E këshillat për mbrojtje nga koronavirusi ajo i ka marrë edhe më seriozisht se të tjerët. Në postimin e fundit, ajo bëri veprimin e çuditshëm, duke u fotografuar me dezinfektues...
Lajme

Zafir Berisha pritet të emerohet zëvendësministër i kësaj ministrie

Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate pritet të emërohet zëvendësministër në MPB. Berisha, i cili ka ushtruar edhe funksionin e deputetit pritet të emërohet si zv.ministër brenda këtyre ditëve. Nga ana e tij, kryeministri Hoti ka emëruar gjithsej 22 zëvendësministra, që vijnë kryesisht nga Nisma, komunitetet dhe nga radhët e LDK-së....
Lajme

Vdesin dy persona nga Covid-19, shkon në 41 numri i viktimave

Gjatë orëve të fundit një pacient 67-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, i prekur nga COVID19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, pavarësisht perpjekjeve të stafit mjekësor. Pas nje rëndimi të papritur, 67-vjeçari nuk arriti të mbijetojë nga disfunksioni kardio-respirator, pavarësisht terapisë intensive medikamentoze dhe ventilimit mekanik. 67-vjeçari vuante...
1 2 3 6
Page 1 of 6