archive17 Qershor, 2020 - 23:51

Lajme

Vetëvendosje: Qeveria Hoti hoqi dorë nga shtetësia, për të shkuar në dialog me Serbinë

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar Qeverinë Hoti se ka pranuar për vazhdimin e dialogut në Uashington, pasi paraprakisht plotësoi kërkesat e Serbisë për largimin e reciprocitetit dhe heqjen dorë nga shtetësia përmes ndalimit të procesit të njohjeve e anëtarësimit në organizata ndërkombëtare. Në një video në Facebook, Lëvizja Vetëvendosje thotë se...
ShowBiz

Këngëtarja e njohur: Ne kemi nevojë për ty Arben Vitia

Pas formimit të Qeverisë së re, në krye të Ministrisë së Shëndetësisë erdhi Armend Zemaj. Por, duket se këngëtares Adelina Berisha nuk po i pëlqen puna që po e bën ministri i ri, andaj publikisht thotë se kemi nevojë për Arben Vitinë. “I nderuar Doktorr, ne kemi nevoje per ty...
Lajme

Vritet 60-vjeçari, u konfliktua me bashkëfshatarin

Andrea Xhavarra rreth 60-vjeç ka humbur jetën pasi është konfliktuar me një bashkëfshatar të tij në fshatin Labovë të Gjirokastrës. Debati mes tyre dyshohet se kishte motive pronësie ndërsa ka ndodhur në prani të disa dëshmitarëve. Autori Jano Koleta, i cili u ndalua në banesë menjëherë pas ngjarjes, raportohet se...
Lajme

Në Gjilan sot 9 raste me virus, reagon Kryetari Haziri

Në Komunën e Gjilanit sot janë konfirmuar edhe nëntë raste të reja pozitive me COVID-19. Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se për rastet e reja dihet se cili është burimi i infeksionit. “ISHKP na njoftoi për edhe nëntë raste të reja pozitive me #COVID-19 të cilët janë raste...
Lajme

Sot 7 raste me Covid-19 në Podujevë, të gjithë janë puntorë të FSK, ja nga e morrën virusin

Edhe shtatë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Podujevë. Rastet pozitive janë raste kontakti dhe të njëjtit janë ushtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Kështu ka thënë për Llapi.info epidemiologia e QKMF-së në Podujevë, Bedrie Rama. Burimi i infeksionit, sipas Ramës, është një koleg i...
1 2 3 4
Page 1 of 4