archive16 Qershor, 2020 - 10:08

Lajme

Takimi Hoti-Lajçak sot në këtë orë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hotit do të takohet sot më Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi dhe Çështje të tjera Rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak. Në njoftimin për media bëhet e ditur se takimi fillon në ora 18:30. Njoftimi i plotë: Kryeministri Avdullah Hoti merr...
Lajme

Një person rrah gruan e tij, perfundon në polici

Një person nga Prishtina ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij. Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 10:45 në Prishtinë dhe i njëjti është raportuar në polici, shkruan arbresh.info. I dyshuari është ndaluar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull Kosovar, pasi që i njëjti ka ushtruar...
Lajme

Presidentit i dështon tenderi në vlerë 150 mij euro

Zyrës së Presidentit tё Republikës sё Kosovës i ka dështuar tenderi për shërbime për aktivitete protokollare. Kështu bëhet e ditur në njoftimin për anulim të kontratës të bërë publik në faqe të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, shkruan arbresh.info. Aty është cekur edhe arsyeja e anulimit. “Një dispozitë në Ligjin...
Lajme

Sa ka Kosova kapacitete për menaxhim klinik të coronavirusit?

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), për menaxhimin klinik të rasteve me coronavirus, ka në dispozicion 125 shtretër, me mundësi të shtimit deri në 300, dhe 162 respiratorë në rast të rritjes së numrit të të infektuarve me sëmundjen Covid-19, që shkakton coronavirusi. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti,...
Sporti

Chelsea me ofertë shokuese për Ronaldon

Chelsea ka bërë lëvizje befasuese, duke tentuar që ta transferojë Cristiano Ronaldon, sipas burimeve të ‘Don Balon’. Raportohet se numri një i Chelseas, Roman Abramovich, mund të shfrytëzojë marrëdhëniet e mira me agjentin e lojtarit, Jorge Mendes, për të kompletuar marrëveshjen për super yllin e Juventusit. Javën e kaluar mediat...
Interesante

Koha kur femrat kërkojnë më shpesh seks

Thonë se femrat janë nga Venera kurse meshkujt nga Marsi – por një anketë e re për seks sugjeron se dëshira për seks dallon nga gjinitë në bazë të periudhës kohore përgjatë ditës. Përderisa femrat dëshirojnë më shumë seks para se të shkojnë në shtrat, meshkujt e kanë epshin më...
Lajme

Armend Zemaj shpall 200 vende të lira pune në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se është marrë vendimi për punësimin e 200 mjekëve dhe infermierëve. Zemaj ka komentuar edhe deklaratat e ndryshme se coronavirusi mund të jetë jo i vërtet. “Edhe në prani timen ka pasur kryetarë të komunave se COVID-19 nuk ekziston. Këtë nuk mund ta...
1 3 4 5 6
Page 5 of 6