archive16 Qershor, 2020 - 13:38

Lajme

Mbi 40 të infektuar në Vushtrri janë me të njëjtin mbiemër

Në Komunën e Vushtrrisë dje janë konfirmuar edhe 15 raste të reja me koronavirus. Kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, tha se rastet janë familjarë, ku 40 raste janë brenda një familjeje. “Mbi 40 të infektuar janë me të njëjtin mbiemër, mbi 30 të infektuar kanë mbiemër tjetër të njëjtë,...
Lajme

Deputeti Shqiptar shërohet nga Covid-19

Deputeti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nga radhët e LSDM-së Muhamed Zekiri, nëpërmjet rrjeteve sociale ka njoftuar se është shëruar nga coronavirusi.< Ai shpreh falënderim për stafin mjekësor që është kujdesur për të dhe familjen e tij, ndërsa nga qytetarët kërkon qasje më serioze ndaj sëmundjes Covid-19, njofton Telegrafi...
Lajme

Vdes edhe një paciente me Covid-19

Sot në Klinikën Infektive në QKUK ka vdekur edhe një person i prekur me Covid 19. Viktima pacientja N. D. (1946) është nga Komuna e Rahovecit, dhe përveç infeksionit me Covid -19 kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese, shkruan arbresh.info. “Klinika Infektive e QKUK-së ka bërë të ditur se sot...
Lajme

Kaq persona po presin rrezultatet sot në Prishtinë

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi, në një lidhje direkte në Rtv Dukagjin. “Nesër priten rezultatet e rreth 140 të testuarve tjerë”, tha ai. Dje në Prishtinë...
Lajme

Një kosovare gjendet e vdekur në banesën e saj

Policia e Kosovës ka njoftuar se një kosovare është gjetur e vdekur në banesën e saj në Mitrovicën e Veriut, shkruan ballkani.info Policia përmes raportit 24 orësh konfirmon se rasti ka ndodhur dje rreth orës 07:00 të mëngjesit. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Njoftimi i plotë i...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6