archive16 Qershor, 2020 - 23:40

Lajme

Vjosa Osmani tregon se a do ta lë LDK’në që të shkojë VV’në

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkëpunimi i saj me Lëvizjen Vetëvendosje, nuk kishte të bënte me kalimin e saj në këtë subjekt. Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se Vetëvendosjes i është bashkuar gjithnjë sipas saj për interesa të Kosovës. ”Bashkëpunimi im me...
Lajme

Mot i ndryshueshëm: Këto do të jenë temperaturat ditëve në vazhdim

Dy ditët e ardhshme do të vazhdoj të mbajë mot i ndryshueshëm, me vransira dhe intervale me diell, e ditën e enjte intervale më të gjata me diell. Kohëpaskohe priten reshje lokale shiu, që orëve të pasdites do të shoqërohen edhe me bubullima, trasnmeton Gazeta Metro. Vlerat e temperaturës mbeten...
Lajme

Vjosa Osmani tregon se a do ta lë LDK’në që të shkojë në VV

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkëpunimi i saj me Lëvizjen Vetëvendosje, nuk kishte të bënte me kalimin e saj në këtë subjekt. Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se Vetëvendosjes i është bashkuar gjithnjë sipas saj për interesa të Kosovës. Lexo Edhe: Të...
Lajme

Dezinfektohet zyra e Presidentit

Në kuadër të masave kundër Coronavirusit, sot janë dezinfektuar zyrat e presidencës. Sot në Kosovë janë shënuar 141 raste me Coronavirus. Aktualisht, Kosova ka 1 mijë e 756 të infektuar, 968 të shëruar dhe 34 të vdekur. Në këto zyra presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot emisarin e Bashkimit Evropian...
1 2 3 6
Page 1 of 6