archive15 Qershor, 2020 - 23:53

Lajme

129 raste të reja, reagon ashpër Lul Raka

Pas konfirmimit të 129 rasteve të reja sonte në Kosovë, ka reaguar edhe mikrobiologu Lul Raka, shkruan Insajderi. Raka ka thënë se virusi Covid-19 është rikthyer fuqishëm në Kosovë për shkak të pakujdesisë së treguar nga qytetarë. Raka thotë se lirimi i masave ka qenë gabim. “Gabimi i gjithë qytetarëve...
Lajme

Haki Abazi: I kujt është ky shtet?

Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi thotë se deri tani janë mbledhur 236 mijë nënshkrime të peticionit të VV-së “Duam Zgjedhje”. Abazi pyet i i kujt është ky shtet, ndërsa thotë se “nëse nuk është i qytetarëve, në emër të kujt flet qeveria ilegale e pasmesnates dhe njeriut që ka vendim të prerë”....
ShowBiz

Demi Rose fotografohet komplet e zhveshur

Demi Rose ka prekur limitet e provokimit. Demi Rose është emër i njohur për mediat rozë, bukuroshja po arrin të qëndroj në ballinat e shtypit me postimet që është duke bërë, shkruan lajmi.net. Modelja ka provokuar ndjekësit e saj përsëri me anë të një imazhi që ka ndarë në profilin...
Lajme

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Postë

Ka shkuar në 25 numri i të infektuarve me koronavirus në Postën e Kosovës. Burime të lajmi.net bëjnë me dije se numri i të infektuarve me koronavirus në Postën e Kosovës është rritur në ditët e fundit, aktualisht janë 25 punëtor të infektuar me Covid-19. Ndryshe, vetëm sot në vendin...
Lajme

Sot 9 të infektuar në Rahovec, Kryetari Latifi jep detaje

129 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, derisa janë shëruar edhe 10 persona të infektuar. E nga rastet pozitive, 9 janë nga Rahoveci, gjithashtu janë shëruar edhe 2 pacientë. Kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi, përmes një postimi në FB ka dhënë detaje. Ky është postimi i...
1 2 3 5
Page 1 of 5