archive14 Qershor, 2020 - 19:50

Lajme

Koronavirusi s’ka të ndaluar, 49 raste të reja në Kosovë

Sot më 14 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 265 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 49 raste. Rastet pozitive janë nga: komuna e Vushtrrisë 22 raste (sipas vendbanimit:...
Lajme

Flet shoqja e studentes 19-vjeçare që u vetëvar në Deçan

Heroina Mehmetaj, studente e shkëlqyer e Fakultetit Juridik në Pejë është gjetur e vdekur mëngjesin e sotëm. 19-vjeçarja nga fshati Gllogjan i Deçanit i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur, raporton Gazeta Sinjali. Për vdekjen e saj kanë shkruar shumë familjarë dhe miq të viktimës. Artiola Nagavci, shoqe e...
Lajme

Ministri Zemaj dhe miqtë e tij, dhurojnë gjak

14 Qershori njihet si Dita Ndërkombëtare e Dhurimit Vullnetae të Gjakut. E në faqen zyrtare të Facebook të Transfuzionit të Gjakut në Kosovë, janë publikuar disa fotografi, ku shihet Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj duke dhuruar gjak. “Për nder të 14 Qershorit, Ditës Ndërkombëtare të Dhurimit Vullnetar të Gjakut, me...
Lajme

Vjen edhe një lajm i mirë për Kosovën nga Gjermania

Gjermania shumë shpejt pritet që të njoh patent shoferët e lëshuara nga shteti i Kosovës. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se nënshkrimi i sotëm i memorandumit mes MPB-së dhe MI-së në Kosovë është bërë me shtytjen dhe sygjerimin e autoriteteve gjermane dhe është hapi final që shteti i fuqishëm...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7