archive14 Qershor, 2020 - 22:03

Lajme

Kjo është vajza 16-vjeçare që u vra sot në Pejë

Gjatë ditës së djeshme Ramë Berisha nga Vitomirica e Pejës dyshohet se ka vrarë Albesa Rudin 16 vjecare. Ramadan Rudi ka folur për Indeksonline ku ka thënë detaje në lidhje me ngjarjen. Vëllau i saj, Bajram Rudi tha se Ramë Berisha në ora 4 e gjysmë të mëngjesit e ka...
Lajme

Australia teston medikamentin anti Covid në 72 pacientë

Një ilaç që parandalon mpiksjen e gjakut po testohet me sukses për të parandaluar vdekjen e pacientëve nga Covid 19. Kërkimi është bërë nga një studiues australian dhe ka dhënë rezultate pozitive në 72 pacientë të prekur nga sëmundja. Megjithatë testimi tani duhet të bëhet në pacientë në gjendje kritike...
Lajme

Cili ishte motivi për vrasjen e 16 vjeçares në Vitomiricë?

Sot ka ndodhur një vrasje e dyfishtë në fshatin Vitomiricë të Pejës. Dyshohet se 58 vjeçari e ka dërguar një 16 vjeçare në njërën nga dhomat e shtëpisë së tij, pa dëshirën e e saj dhe më pas ia ka marrë jetën asaj dhe vetes. Familjarët e viktimës që janë...
Lajme

Qeveria Hoti thirrë mbledhje për nesër, çfarë do diskutohet

Qeveria e Kosovës pritet që nesër të mbajë mbledhje nga ora 11:00, shkruan arbresh.info. Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi për media, të dërguar nga zyra e Kryeministrit. “Ju njoftojmë me agjendën e Kryeministrit të Republikës së Kosovës për datën 15.06.2020. 1. Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës.”,...
Lajme

Përleshje masive në Prishtinë, të përfshira edhe gra

Një përleshje masive ka ndodhur mes disa personave në Prishtinë. Ngjarja siç duket ka ndodhur afër gjimnazit ‘Sami Frashëri’, gjatë ditës së sotme. Aty vërehen se janë të përfshirë disa persona, ndër ta edhe gra. Ende nuk dihet se për çfarë arsye ka ndodhur kjo përleshje e madhe. Për më...
Biznes

Erdogan: Ekonomia islame është çelësi për daljen nga kriza

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan në një fjalim në video-konferencën e mbajtur në “Konferencën e 12-të Ndërkombëtare për Ekonominë dhe Financën Islame” tha se “Ekonomia islame është çelësi për daljen nga kriza”, transmeton Anadolu. Erdogan tha se “Pavarësisht se kjo pandemi është më shumë për shëndetin, me rezultatet e...
Lajme

49 raste të reja me COVID, janë nga këto komuna

Ka shkuar në 1 mijë e 486 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar edhe 49 raste të reja me koronavirus, kështu duke e çuar në 1...
Lajme

Shërohen 25 të infektuar nga koronavirusi

Janë shëruar 25 persona të cilët ishin të prekur me koronavirus duke çuar numrin në 953 raste të shëruar, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmi u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK). “Sot më 14 qershor 2020, janë shëruar 25 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7