archive14 Qershor, 2020 - 23:28

Lajme

A po rrezikon Shqipëria t’i rikthehet karantinës?

Në një komunikim direkt me edicionin informativ në Tv Klan, shefja e epidemiologjisë në ISHP Eugena Tomini ka folur për situatën aktuale me Covid-19, ku ditët e fundit ka pasur shifra të larta të të infektuarve. Si shpjegohet kjo rritje e rasteve të të infektuarve dhe a ka lidhje me...
Lajme

500 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Nga data 8 shkurt deri më 14 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 18.512 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive rezultojnë gjithsej 1.486 raste, nga të cilët janë 33 raste të vdekjes që kanë pasur edhe sëmundje...
Lajme

Kurti zotohet se Qeveria e tij do të rikthehet shumë shpejtë

Në kuadër të “Javës së Lëvizjes”, gratë aktiviste të Lëvizjes Vetëvendosje zhvilluan një bashkëbisedim online për ecjen e organizatës tonë ndër vite, si dhe për angazhimet e shumta që i presin. Në një njoftim të kësaj partie thuhet se gratë përherë kanë qenë të përfshira në Lëvizje. “Sekretarja Organizative, Vlora...
Lajme

Rikthehet Covid-19 edhe në Mal të Zi

Në Mal të Zi është regjistruar rasti i parë me Covid-19 pas 2 qershorit kur ishte shpallur fundi i epidemisë. Bëhet fjalë për një rast të importuar dhe një person që është në vetizolim, njoftoi sot Instituti i Shëndetit Publik të Malit të Zi. Mali i Zi shpalli përfundimin e...
1 2 3 7
Page 1 of 7