archive13 Qershor, 2020 - 20:57

Lajme

Alarmante, Sot 53 raste me Covid-19, janë nga këto komuna

PESËDHJETË E TRE RASTE ME COVID-19 DHE SHTATË TË SHËRUAR! Sot më 13 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 313 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 53 raste. Rastet...
Lajme

Ndryshon forma e testimit për patentë shoder!

Tash e tutje, Policia e Kosovës në mbikqyrje të testeve për patentë shofer. Kështu ka bërë të ditur ministri i Infrastrukturës, Arban Abashi. “Memorandumi që nënshkruam me ministrin e MPB Agim Veliu, do të rris më shumë transparencën në testime, e njëkohësisht edhe sigurinë. Me mbikëqyrje të rreptë do ta...
Lajme

OBSH ka frikë se Covid-19 do të kthehet në shumë vende të botës

Organizata Botërore e Shëndetësisë e shprehu shqetësimin e saj lidhur me disa vende që po hasin vështirësi në lehtësimin e masave anti-COVID, pasi që po shohin një rritje të re të kuotave të infektimit dhe vdekjeve. Drejtori ekzekutiv i Programit për Emergjencat Shëndetësore, doktor Michael Ryan dha deklaratë në një...
Lajme

Ministri i Shëndetësisë: Gjendja e pacientëve nuk është stabile, respektojini distancën dhe mbajeni higjienën

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës të zbatojnë rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për të ruajtur distancën, të shmangin kontaktin dhe të rrisin higjienën personale. Këto komente Zemaj i ka bërë pas vizitës që ka pasur sot në Klinikën Infektive me drejtorin e...
ShowBiz

Rita Ora me njoftim prekës për vdekjen e gjyshes

Gjyshja e këngëtares kosovare me famë botërore, Rita Orës, ka ndërruar jetë. Këtë e ka bërë të ditur vet këngëtarja, përmes një shkrimi prekës në llogarinë e saj në Facebook. “E dashura Nani, ju keni qenë personi më i pavarur dhe më magjepsës që kam takuar ndonjëherë, çdo ditë ajo...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5