archive12 Qershor, 2020 - 19:10

Lajme

Haxhiu: Albini kryeministri më i mirë që ka pasur Kosova

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka marrë fjalën pas Arben Vitisë në tubimin e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje për nder të 15 vjetorit të themelimit të partisë. Haxhiu fjalimin e saj e ka nisur me lavde për bashkëpartiakët e saj. Për Albin Kurtin që e kishte përballë ka thënë se...
Lajme

Asamblistja e AAK’së në Prishtinë: Vitia paska qenë mjeku falso gjatë atyre konferencave si ministër

Asamblistja e Alencës për Ardhmërinë e Kosovës, Fiknete Bejta, ka komentuar tubimin e sotëm të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. Bejta ka thënë se ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e Vetëvendosjes, Arben Vitia, paska qenë “mjeku falso” gjatë konferencave të gjata sa ka qenë në...
Lajme

Zemaj i reagon VV’së për tubimin: Injoruat këshillat e ekspertëve, shpresoj të mos kemi infektime masive

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kur kanë mbetur edhe pak minuta para fillimit të tubimit të paralajmëruar nga Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar duke rikujtuar edhe vërejtjen e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës se tubimet masive rrisin mundësinë për përhapjen e COVID-19. Zemaj thotë se një vërejtje të tillë...
Lajme

Asnjë flamur i Kosovës nuk shihet në tubimin e VV’së

Para pak minutave ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. Mbështetësit e kësaj partie të cilët i janë bashkuar tubimit me rastin e 15-vjetorit të themelimit të LVV-së, po mbajnë në duar flamujt kuq e zi, por nuk po shihet asnjë flamur i...
Lajme

NISMA shpall zgjedhjet e brendshme

Nisma Socialdemokrate në mbledhjen e saj me anëtarët e kryesisë dhe kryetarët e degëve, ka marrë vendim për të shpallur zgjedhjet e brendshme të partisë, proces i cili parashihet të përmbyllët deri në dhjetor të këtij viti. Kryetari Limaj në këtë mbledhje kërkoi nga kryetarët e degëve që pas përfundimit...
Lajme

KFOR’i shënon përvjetorin e 21’të

Në orët e para të 12 qershorit 1999, kontingjentet nga shumë shtete hynë në Kosovë nën shenjën e KFOR-it dhe filluan misionin e udhëhequr nga NATO-ja, që sot shënon përvjetorin e 21-të. Kosova hyri në një periudhë të re të paqes dhe zhvillimit, gjithashtu falë kontributit të KFOR-it për mjedis...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6