archive11 Qershor, 2020 - 08:36

Lajme

Nga vatra e kosonavirusit në vetëm një rast aktiv

Ndonëse ditëve të fundit janë shtuar rastet me të prekur me COVID-19 në vendin tonë, Komuna e Malishevës vazhdon të mbetet një komunë e qetë, me vetëm një rast aktiv, i cili gjithashtu pritet të shërohet gjatë kësaj jave. Të gjitha mostrat e ditëve të fundit, kanë rezultuar negative. Kjo...
Lajme

ShBA’ja ia tërheq vërejtjen Kuvendit të Kosovës për bashkësitë fetare

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin për liritë fetare në vitin 2019. Në pjesën për Kosovën, raporti thekson se Kushtetuta e vendit parashikon lirinë e fesë dhe ndalon diskriminimin fetar, porse ligji nuk parashikon mënyra për grupet fetare që të fitojnë statusin juridik. Sipas raportit, Kuvendi i Kosovës...
Lajme

Bashkëpunim në Kuvend LVV-PDK, deklarohet deputetja e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës janë për herë të parë dyjat së bashku në opozitë. Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, tha se PDK-ja duhet të reformohet për të arritur që të ketë bashkëpunim me ta. “PDK-ja duhet të reformohet për të pasur një bashkëpunim me Lëvizjen...
Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim

Dy ditët në vijim rënie e lehtë e temperaturave. Mbetet mot i ndryshueshëm, me diell dhe vransira, pasdite me mundësi për reshje lokale shiu. Situata sinoptike mbi rajonin tonë mbetet e njëjtë edhe në ditët e ardhshme, bën të ditur Prishtina Weather. Si do të jetë moti në Kosovë gjatë...
1 7 8 9
Page 9 of 9