archive11 Qershor, 2020 - 19:39

Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardshme

Moti në Kosovë do të vazhdojë të jetë i ngrohtë edhe për dy ditët e ardhshme. Temperaturat minimale do të zbresin më së shumti deri në 10 gradë, ndërsa më e larta pritet të shkojë në 26 gradë. “Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale...
Lajme

Rritet numri i të infektuarve me coronavirus në Itali

Italia raportoi 53 vdekje me koronavirus të enjten në Itali, por shkalla e rasteve të reja pozitive është rritur në 24 orë. Katër rajone – Siçilia, Umbria, Valle d’Aosta dhe Moilse – nuk raportuan asnjë rast të ri të COVID-19. Sidoqoftë, 379 njerëz të tjerë testuan pozitivë, me Lombardinë që...
ShowBiz

Dafina Zeqiri flet për ish të dashurin, DJ Geek

Pas disa muajsh në lidhje, Dafina Zeqiri dhe DJ Geek i kanë dhënë fund romancës duke lënë në vend të parë punën që kanë bashkë. Për herë të parë, këngëtarja foli për ish të dashurin gjatë intervistës së saj në NIN me Alaudin Hamitin. Ajo tregoi çfarë raporti ka aktualisht...
Lajme

Ndihen lëkundje tërmeti

Një tërmet është regjistruar sot afër Dibrës. Tërmeti ishte me magnitudë 2.2, ndërsa epiqendra ishte 9 km nga Dibra dhe 61 km nga Tirana. Tërmeti ishte me thellësi prej tre kilometrave. Në Ballkan sot kishte tërmet edhe në Greqi dhe Kroaci....
1 2 3 4 5 9
Page 3 of 9