archive11 Qershor, 2020 - 23:58

Lajme

Sa janë të menaxhueshme numri i rasteve të reja?

Mikrobiologu Lul Raka. në emisionin DPT te Fidani, ka thënë se numri i rasteve të reja që po konfirmohen nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, janë raste të që menaxhohen pa problem. “Rastet e reja janë të menaxhueshme, situata është e menaxhueshme, kërkojmë kudjes. Kemi respiratorë më shumë se që...
ShowBiz

Blero ‘hyn’ në politikë, i bashkohet kësaj partie

Edhe këngëtari Blero është parë në vizitën e Glauk Konjufcës në Mitrovicë, ku u prit nga Agim Bahtiri. Vetë kryetari Bahtiri ka injoruar prezencën e Bleros, ani pse ishte më interesantja në këtë ditë meqë nuk është parë më herët. Postimi i plotë i Bahtirit: Sot, Mitrovicën e vizituan Glauk...
ShowBiz

Shpëtim Desku përfundon në spital, ja çfarë i ka ndodhur

Shpëtim Desku ka publikuar fotografi ku shihet në shoqëri me stafin mjeksor që I kanë ofruar shërime pas incidentit që i ka ndodhur. Desku, përmes llogarisë së tij në Facebook, ka treguar se si erdhi deri te ky aksident nga I cili theu këmbën. “Gjate gjirimeve te nje projekti “Parodi...
Lajme

Në Prishtinë 60 raste aktive me COVID-19, të shtrira në 11 lagje

Sonte në Prishtinë janë paraqitur edhe nëntë raste të reja me koronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka thënë në Rtv Dukagjini se pesë nga rastet që kanë rezultuar të infektuar kanë shkuar nga QKMF ndërsa katër tjera nga Klinika Infektive. Ai ka thënë se një...
Lajme

Marrëdhënie seksuale me të burgosurit, arrestohet oficerja e Policisë

Një oficere policie në Idaho, SHBA, është arrestuar pasi kryente marrëdhënie seksuale me një të burgosur të sigurisë maksimale. Miranda Ackerman, 29-vjeç, u arrestua pasi u akuzua edhe për kontrabandë të paligjshme. Sipas prokurorëve, aktet seksuale kanë ndodhur në një zonë të burgut, ku të burgosurit zakonisht prisnin flokët. Ajo...
Lajme

Grabitje e armatosur në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur rreth orës 22:00 në lagjen “Bregu i diellit” në Prishtinë në njërin prej marketeve të rrjetit Conad, shkruan Reporteri.net Lajmin për Reporterin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. “Ju konfirmoj se rreth ores 21:40, Policia ka pranuar informatën se në...
Lajme

Smaka: Nëse Etem Arifi ka qenë i dënuar mbi një vit, vota e tij nuk vlen dhe vendimi për formim të Qeverisë është juridikisht i pavlerë

Lëvizja Vetëvendosje sot ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për siç thonë anti-kushtetutshmërinë e pjesëmarrjes dhe të votimit të deputetit Etem Arifit për Qeverinë Hoti. Lidhur me këtë ka folur njohësi i Kushtetutës, Riza Smaka. Ai ka thënë se nëse GJK vendos në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, atëherë do të...
Lajme

Selimi: Thaçi ka shkelur Kushtetutën

Shefi i Grupit Parlamentar i VV-së, Rexhep Selimi, ka thënë se po diskutohet brenda grupit që ndikimi i presidentit Hashim Thaçi në votën e deputetit të Nismës, Hashi Shalës, për qeverinë Hoti do dërgohet në Gjykatë Kushtetuese. “Jo. Mund të kem një përafrim të një situatë të tillë, por më...
1 2 3 9
Page 1 of 9