archive10 Qershor, 2020 - 18:33

Lajme

Angela Merkel pro heqjes se vizave për kosovarët

Pozicioni gjerman sa i përket liberalizimit të vizave për Kosovën është i pandryshueshëm. Një gjë të tillë e kanë konfirmuar për Express nga Berlini zyrtar tashmë kur pritet që Gjermania të drejtojë me presidencën e BE’së nga 1 korriku. Gjithashtu është bërë e ditur se dy liderët si zakonisht vazhdonjnë...
ShowBiz

Rita Ora ia vë ‘flakën’ Instagramit me këto foto

Tifozët e Rita Orës janë të bindur që këngëtarja ka përdor fotoshop, në fotografit seksi që ka postuar së fundi. Këngëtarja e “Let Me Love You” 29 vjeçare, postoj në Instagram të martën disa imazhe nga stërvitjet ditore, por shumë shpejt ribotoi ato përsëri pas gabimeve gjatë ndërhyrjes në foto....
ShowBiz

Koncertet e Loredanës me çmime marramendëse

Loredana ka zbuluar datat e koncerteve të turneut të ri. Loredana ditë më parë njoftoi se të gjithë ata që kishin blerë bileta për turneun e saj të ri, mund t’i shfrytëzonin ato në datat e reja të koncerteve. Përmes një njoftimi që e bëri së fundi, reperja bëri të...
ShowBiz

‘Befason’ Bebe Rexha: Kam hequr dorë nga meshkujt

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, ka folur për lidhjet e shkurtra të saj dhe historitë e dashurisë. Sa i përket lidhjeve të saja, këngëtarja ka thënë se kanë qenë të shkurtra në të shumtën e rasteve. Mirëpo, këngëtarja tani është e fokusuar tek projektet dhe se nuk është e dashuruar...
ShowBiz

Kadri Veseli, politikani i preferuar i Mozzikut

Mozzik krahas angazhimeve me projekte dhe albumin e ri që pritet ta lansoj gjatë muajit korrik, së fundi ka gjetur kohë për të iu përgjigjur pyetjeve të adhuruesve. Në pyetjet e shumta për jetën profesionale dhe private, Mozzik ndër tjera është pyetur edhe për politikë, saktësisht për politikanin e tij...
Lajme

Avdullah Hoti ka një kërkesë për qytetarët

Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se ballafaqimi me pandeminë koronavirus është sfidë globale dhe sakrificë për secilin që është në vijën e frontit. Gjatë një takimi me përfaqësuesit e shoqatave të profesionistëve shëndetësorë, Hoti thotë se së bashku me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj iu kanë premtuar mbështetje të mëtutjeshme...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7