archive10 Qershor, 2020 - 23:13

ShowBiz

Anastasia nuk përmbahet, shikojeni se çfarë ka bërë

Anastasia nuk ka mëshirë për fansat e saj. Modelja e famshme, Anastasia Kvitko duket se nuk ka fare mëshirë për fansat e saj, shkruan lajmi.net. Ajo vazhdon që ta ngacmoj imagjinatën e tyre me publikimin e imazheve të ndryshme në rrjete sociale. As kësaj radhe ajo nuk u përmbajt, kështu...
Lajme

Shiu përmbyt dy qytetet në Shqipëri

Këtë të mërkurë Berati është përballur me reshje intensive shiu, të cilat kanë shkaktuar probleme serioze në thuajse të gjitha akset rrugore të qytetit. Ashtu siç sugjerojnë pamjet e mëposhtme, situata në disa rrugë të qytetit është kthyer në serioze, pasi sasia e ujit në rrugë e ka bërë të...
Lajme

Rritet numri i të infektuarve në Postë!

Ka shkuar në 12 numri i të infektuarve me Covid-19 në Postën e Kosovës. Burime të lajmi.net bëjnë me dije se numri i të infektuarve me koronavirus në Postën e Kosovës është rritur në ditët e fundit. Po ashtu sipas këtyre burimeve, punëtorët në Postë janë shprehur të pakënaqur me...
Lajme

29 raste të reja me COVID-19, vetëm një i shëruar!

Sot më 10 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 280 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 29 raste. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 13 raste (sipas vendbanimit:...
1 2 3 7
Page 1 of 7