archive9 Qershor, 2020 - 18:51

Lajme

Isa Mustafa ka një ‘selam’ për Vjosa Osmanin

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa ka folur rreth takimit që kanë pasur kryetarët e degëve të LDK’së, duke thënë se vendimet e shumicës duhet të respektohen si rregull brenda LDK’së, duke paralajmëruar kështu Vjosa Osmanin e cila kohëve të fundit po sillet kundër vendimeve të subjektit të saj dhe shumicës...
ShowBiz

Robert Berisha nis mbrëmjet muzikore

Roberti ka pranuar datën e parë për koncerte. Artistët tanë tash e sa muaj kanë anuluar të gjitha planet në muzikë për shkak të pandemisë COVID-19. Pas kësaj periudhe, këngëtari Robert Berisha ka pranuar ftesën e parë për një mbrëmje muzikore në Ulqin. Këtë e bëri të ditur vet këngëtari...
Tech

Nuk shkrep plumba nëse nuk është objektivi, SHBA teston super armën

Ushtarët amerikanë që kanë “zbarkuar” në Siri po testojnë dylbinë e re elektronike të pushkës automatike, e cila nuk do t’i lejojë të qëllojnë derisa sistemi elektronik detekton dhe sigurohet që plumbi po godet objektivin. Bëhet fjalë për dylbinë SMASH 200 që llogarit trajektoren e plumbit kur shkrepet mbi një...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5