archive9 Qershor, 2020 - 23:50

Lajme

“Vjosa Osmanit i kanë mbetur vetëm dy rrugë tani”

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, Naser Rugova, ka thënë se Vjosa Osmanit i kanë mbetur vetëm dy rrugë, shkruan Gazeta Metro. Rugova ka thënë se Osmanit i ka mbetur ose të respketojë vendimet e LDK’së apo rruga tjetër të largohet nga ajo siç edhe ka shkruar në statusin...
Lajme

VIDEO: Një veturë merr flakë në Podujevë

Në orët e mbrëmjes së sotme një veturë ka marrë flakë në fshatin Peran të Podujevës. Përmes pamjeve të siguruara nga Indeksonline mund të shihni se si vetura po digjet, derisa e njëjta ishte në një varrezë të veturave. Ndërsa, dyshohet se nga flakët janë përfshirë edhe disa vetura të...
Lajme

Vetura godet biçiklistin 35 vjeçar, pamje nga vendi i ngjarjes

Në orët e vona të së martes një biçiklist është goditur nga vetura në Gurrakoc të komunës së Istogut. IndeksOnline mëson se i lënduarit ëstë A.Kabashi rreth 35 vjeç. Po ashtu, bëhet e ditur se viktima është jashtë rrezikut për jetë. Në vendin e ngjarjes tanimë ka dal edhe Policia...
Lajme

Thaçi akuzon rëndë Kurtin dhe Konjufcën- thotë se kanë themeluar organizatë terroriste

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar sërish se Albin Kurti e Glauk Konjufca kanë themeluar organizatën terroriste Syri i Popullit. “Janë themeluesit e Syrit të Popullit, vetë Kurti dhe Glauk Konjufca…Kanë themeluar organizatën terroriste vrarëse dhe kanë vepruar”, tha Thaçi në ‘Rubikon’ . Sipas Thaçit, ata kanë...
Lajme

Thaçi thotë se nuk e ka ditur vendimin e Kushtetueses

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin “Rubikon” sonte ka thënë se nuk e ka ditur se çfarë vendimi do të merr Gjykata Kushtetuese për dekretin. Thaçi shtoi se nuk ka pasur asnjë ndikim në vendimin e këtij insititucioni, transmeton IndeksOnline. “ Nuk e kam ditur vendimin. Nuk...
1 2 3 5
Page 1 of 5