archive8 Qershor, 2020 - 21:18

Lajme

Gjendet trupi i pajetë i një 55-vjeçari në Vaun e Dejës

Një trup i pajetë është gjendur në fshatin Shkjezë të Vaut të Dejës. Në trupin i pajetë i 55-vjeçarit me iniciale N. Sh. nuk ka shenja dhunë. “Më datë 08.06.2020, ora 19:20, në fshatin Shkjezë, Vau i Dejës, është gjetur pa shenja jete, në rrugë shtetasi N. Sh. 55 vjeç,...
Lajme

Raporti nga IKSHPK, sot 29 raste pozitive, janë nga këto komuna

NJËZET E DY TË SHËRUAR DHE NJËZET E NËNTË RASTE ME COVID-19! Sot më 08 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 29...
ShowBiz

Reperi amerikan fillon të ndjek Taynën në Instagram

Zëri i Taynës po dëgjohet edhe përtej oqeanit Atlantik. Kanë kaluar vetëm dy vite që nga debutimi i Taynës në skenën muzikore, por që nga projekti i parë e deri tani ajo ka arritur të bëjë një punë të mrekullueshme. Suksesi i saj ka kaluar kufijtë shqiptarë, reperen së fundmi...
Lajme

LDK në koalicion me AKR-në dhe PD-në

Dega e LDK’së në Mitrovicë do të lidhë koalicion me AKR’në dhe PD’në. Bëhet e ditur se lidhja e këtij koalicioni do të bëhet të martën në ora 12:00. Kështu bën të ditur Zyra për Informim e LDK’së. Kjo është komunikata e plotë: Të nderuar, Nesër (e martë), më datë...
ShowBiz

Një tjetër pozë tërheqëse e Adrola Dushit me kostum larjeje

Ajo është një prej personazheve shqiptare që rrëmben vëmendje me secilën paraqitje të saj. Fjala është për modelen Adrola Dushi, bukuroshen shqiptare që tashmë numëron shumë ndjekës në rrjetet sociale. E njëjta ndan shpesh imazhe dhe video të ndryshme, teksa ka arritur të marrë vëmendje me një tjetër fotografi në...
Lajme

Coronavirusi në gjashtë muaj – gënjeshtrat që lexuam dhe dëgjuam

Gjashtë muaj pas shpërthimit të coronavirusit, interneti është mbushur me gënjeshtra dhe dezinformata, të cilat kanë penguar përpjekjet për ta luftuar sëmundjen COVID-19, që shkakton coronavirusi i ri. Fjalitë më poshtë shpërfaqin disa prej pretendimeve më të rreme që janë lidhur me coronavirusin. Nëse mbushni hapësirat dhe shpërndani mesazhin online,...
Lajme

Përsëri lëkundje tërmeti në këtë vend

Një lëkundje sizmike është ndjerë pak minuta më parë në Durrës. Tërmeti ështe ndjerë rreth orës 17:20 në Tiranë, Durrës dhe në zonat përreth. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter, sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik....
Lajme

‘Qeveria Hoti po bën plane me Thaçin’

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës Arbërie Nagavci ka përmbledhur vendimet e deritanishme të Qeverisë Hoti, pas marrjes së pushtetit. Në një postim në Facebook, Nagavci ka akuzuar Qeverinë Hoti se është shndërruar në qeveri të udhëhequr nga presidenti Hashim Thaçi. Nagavci thotë se për vetëm tre muaj LDK nga Aprovimi...
Lajme

Arrestohet një polic, dyshohët për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së kanë arrestuar një zyrtar policor me dyshimin se i njëjtit ka kryer veprën penale “dhunë në familje”. IPK kishte pranuar informacione për këtë rast më 03 Qershor 2020 përmes Linjës së Kaltër (080003333) nga Policia e Kosovës...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5