archive8 Qershor, 2020 - 23:36

Lajme

Abrashi tregon nëse autoshkollat do i’a rifillojnë punës

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi në një njoftim ka thënë se autoshkollat shumë shpejt do ia rifillojnë punës, shkruan IndeksOnline. Ai tha se do të bëj ç’mos që brenda pak ditësh të krijohen mundësitë për rifillimin e punës së autoshkollave dhe mbajtjes së testimeve. “Autoshkollat drejt rifillimit të punës Sot...
Lajme

Koronavirusi/ Forbes rendit vendet më të sigurta, ja si pozicionohet Kosova

Revista prestigjioze “Forbes” ka renditur vendet më të sigurta në botë pas kalimit të valës së parë të pandemisë, të parat në renditje janë vlerësuar Gjermania dhe Zvicra. Sipas raportit të realizuar nga instituti “Deep Knowledge Group”, me seli në Hong Kong, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pozicionohen në vendin...
Lajme

Asnjë rast aktiv, ky shtet shpall fundin e pandemisë!!

Zelanda e Re do t’i heqë pothuajse të gjitha masat kundër koronavirusit, pasi nuk ka më asnjë rast aktiv. Duke filluar nga mesnata e të hënës, sipas orës lokale, distancimi fizik nuk do të kërkohet më dhe nuk do të ketë kufizime në tubimet publike. Kufijtë, megjithatë, do të mbeten...
Shëndeti

5 arsye përse duhet të bëni dush me ujë të ftohtë

Me hir apo me pahir, dushi i ftohtë mund të jetë një bekim për trupin e njeriut. Ekspertët e shëndetit thonë se dushi me ujë të ftohtë ofron përfitime të rëndësishme për trupin e njeriut, pesë prej të cilave i gjeni të renditura në këtë artikull. Më Shumë Energji Momenti...
1 2 3 5
Page 1 of 5