archive7 Qershor, 2020 - 23:47

Lajme

Lajmi i fundit nga pika e kalimit kufitar Shqipëri-Kosovë

Pas vendimit të qeverisë së re me kryeministër Avdullah Hotin, ku u tha se do të hapen kufijtë me Kosovën duke nisur nga dita e nesërme (8 Qershor 2020), një numër i madh njerëzish kanë marrë makinat për tu nisur drejt shtetit fqinj. Në fotografinë e siguruar nga Faxweb.al vihet...
Lajme

Rritja e rasteve me Covid-19, reagon Haxhiu- kritikon Qeverinë

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas rritjes së rasteve me coronavirus. Ajo përmes një postimi në Facebook thotë se “strategjia” e Qeverisë ilegale për tu nxituar dhe për të hapur gjithçka dhe hequr çdo kufizim, përbën rrezik të madh, shkruan Reporteri.net. Postimi i saj: Rritja e numrit të...
Lajme

Ministri Abrashi me lajm të rëndësishëm për Diasporën

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, tha sonte se po punohet intensivisht që të hapet sa më shpejt Aeroporti”Adem Jashari”për fluturime ndërkombëtare, duke respektuar plotësisht udhëzimet për masat e sigurisë për parandalimin e Covid-19. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Abrashi tha se së shpejti do të publikohet edhe data e rifillimit...
Lajme

Sot një rast pozitiv në Gjilan, reagon Haziri

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar pasi IKSHPK konfirmoi sot një rast të ri me koronavirus në këtë komunë. Haziri tha se rasti në fjalë ishte si pasojë e kontaktit në Prishtinë dhe se është nën monitorim nga Qendra Operative për menaxhimin e emergjencave dhe se s’ka vend për...
Lajme

Numri i madh i të infektuarve me Covid-19, Shpend Ahmeti merr këtë vendim

Dhjetë nga 40 rastet e reja me koronavirus sipas njoftimit të IKSHPK-së janë nga Prishtina. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti tha se tanimë kanë më shumë informacione rreth këtyre 10 rasteve, njofton Klan Kosova Ahmeti theksoi se fatkeqësisht papërgjegjësia e individëve dhe çasja shpërfillëse ndaj rrezikut ka shkaktuar shumë telashe...
ShowBiz

“Bombastike”, shih fotot e fundit të Beatrix Ramosaj

Ajo është një nga këngëtaret më të komentuara shqiptare. Ndonëse vjen rrallë me projekte muzikore, ajo është mjaftë aktive në rrjete sociale, madje një nga më të ndjekurat. Është kjo Beatrix Ramosaj, një femër mjaftë atraktive. Këtë e dëshmojnë imazhet e saj të fundit në Instagram, ku duket “bombastike” në...
Lajme

Ramadani thotë se situata është në kontroll, por ka një apel

Në një konferencë të mbajtur në orët e mbrëmjes nga Ministria e Shëndetësisë në lidhje me pandeminë COVID-19 ka folur edhe drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani. Ai ka thënë se ata kanë në kontroll të gjitha rastet dhe vatrat, por që qytetarët duhet të vazhdojë t’i përmbahen masave të rekomanduara,...
Lajme

Për 7 ditë 151 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

151 raste me koronavirus janë shtuar që nga 1 qershori e deri më sot në Kosovë, duke çuar numrin e rasteve aktive në 313. Numri i të infektuarve është rritur shumë më shumë sesa ai i të shëruarve. Vetëm të dielën 40 persona u konfirmuan me koronavirus, ndërkaq gjashtë pacientë...
1 2 3 6
Page 1 of 6