archive6 Qershor, 2020 - 00:38

Lajme

Balaj-Halimaj: Nëse do të kërkohej nga familja Jashari, unë dhe Nisma do të tërhiqeshim nga Qeveria

Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Kosovës, Albulena Balaj-Halimaj, e ka komentuar idenë e Lëvizjes Vetëvendosje që familjes Jashari t’i jepej posti i kryeministrit. Balaj-Halimaj tha se Vetëvendosje po mundohet të përfitojë politikisht në këtë rast, dhe se e ka instumentalizuar familjen Jashari. “Vetëvendosje e quan këtë Qeveri tranzitore dhe propozon qe...
1 3 4 5
Page 5 of 5