archive6 Qershor, 2020 - 16:50

Lajme

“Me SHBA’të do t’i përmbyllim proceset e rëndësishme – para 76 vjetëve çliroi edhe BE’në”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova do t’i përmbyllin të gjitha proceset e rëndësishme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan Gazeta Metro. Thaçi ka thënë se populli i Kosovës ndjehet krenar që iu takon vlerave të përbashkëta qytetëruese, liridashëse dhe paqedashëse me SHBA-në dhe popullin amerikan....
Lajme

Erdogani uron kryeministrin Hoti për marrjen e detyrës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar një telegram urimi nga Recep Tayyip Erdoğan, President i Turqisë, njofton zyra e Kryeministrit. Në telegramin e urimit, Erdogan i ka uruar sukesese, Kryeministrit të ri duke i thënë se Turqia do të vazhdojë ta mbështesë. “Në emrin tim dhe të...
Lajme

Zemaj bën thirrje për kujdes: Pandemia në Kosovë ende s’ka përfunduar

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar sot Komunën e Vushtrrisë si dhe Shtabin emergjent komunal për menaxhimin e pandemisë Covid-19. Në një prononcim para gazetarëve, Zemaj iu ka bërë thirrje qytetarëve që të jenë të kujdesshëm dhe t’i respektojnë rekomandimet e IKSHPK-së, pasi sipas tij, pandemia në Kosovë ende...
Lajme

Gjuriq reagon pasi Kosova heq reciprocitetin

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë dhe Metohi i Serbisë, Marko Gjuriq, e ka vlerësuar si të drejtë vendimin e sotëm të qeverisë së Kosovës për heqjen e ndalesës së tregtisë, duke thënë se ky vendim është dashur të merrej moti. “Është bërë dëm i madh dhe i pa...
Lajme

Hoti i do në dialog Thaçin, SHBA’në, dhe BE’në

Programi i Qeverisë së kryeministrit Avdullah Hoti, i miratuar të premten, nuk ia njeh Washingtonit rolin udhëheqës të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në Program u përshkruhet rol i barasvlershëm Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Me qëllim që të arrihet një marrëveshje përfundimtare, që rezulton me njohje...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5