archive6 Qershor, 2020 - 21:25

ShowBiz

Tayna vjen tërheqëse në setin e ri

Rep-artistja Tayna, emri i vërtetë i së cilës është Doruntina Shala, kohët e fundit është duke punuar në këngën e re. Përmes disa imazheve në rrjete sociale, ajo ka ndarë të reja nga xhirimet e klipit që po realizohen në Zvicër. Së fundmi, përmes një postimi në rrjetin social Instagram,...
Lajme

Sherr në mes dy familjeve, plagosen 5 persona

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj. Deri tani mësohet se konflikti mes dy familjeve ka ndodhur me thika dhe kanë mbetur të plagosur 5 persona. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Barrikade”, dhe...
Lajme

Adem Mikullovci ironizon me Thaçin dhe Haradinajn

Sot , ish-kryeministri Albin Kurti dhe ish-ministri i puneve te jashtme kane vizituar Adem Mikollovcin . Kete vizite e beri te ditur vetë Adem Mikollovci , ku vendosi foton se bashku me kryetarin e VV Albin Kurti dhe nenkryetartin Glauk Konjufca . Shkrimi i plote i Adem Mikullovcit : Sot...
Lajme

Ky vend që 15 ditë nuk ka konfirmuar asnjë rast me COVID-19

Autoritetet shëndetësore në Zelandë të Re, kanë thënë se më 22 maj është diagnostikuar një i sëmurë me coronavirus dhe që atëherë, nuk ka pasur asnjë rast të ri. Në këtë formë, janë bërë 15 ditë që kur nuk është raportuar për asnjë rast të ri të këtij virusi të...
Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë...
ShowBiz

“Dulla kryen punë nuk bën rima, për rima është MC Kresha”

Jeton Zogjani ka përshëndetur vendimin e Avdullah Hotit për heqjen e reciprocitetit. Jeton Zogjani është një kritikues i madh i ish kryeministrit Albin Kurti, dhe pas heqjes së reciprocitetit nga Qeveria e re, aktori ka thumbuar Kurtin me një postim në Facebook, shkruan lajmi.net.Ai ka ironizuar me kandidatin më të...
Lajme

Reagon edhe Shpend Ahemti për heqjen e reciprocitetit

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, thotë se e ka qartë se për çfarë masa të reciprocitetit është duke u diskutuar. Ahmeti ka kërkuar sinqerisht që t’i shpjegohet nga dikush, nëse bëhet fjalë për vendimin e fundit të Kurtit sa ishte kryeministër, apo për ndonjë vendim tjetër. “Pyetje e...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5