archive6 Qershor, 2020 - 23:41

Lajme

Vendi që nuk ka asnjë rast aktiv me COVID-19 !!

Nuk ka më raste me Covid-19 brenda Vatikanit, tha sot zëdhënësi i Selisë së Shenjtë, Matteo Bruni. ”Personi i fundit që ishte trajtuar ende si një rast aktiv rezultoi negativ këtë mëngjes ndaj Covid-19″, tha Bruni në një deklaratë. “Deri më sot, nuk ka raste pozitive midis personelit të Selisë...
Shëndeti

Ky ilaç po jep efekt pozitivë në trajtimin e pacientëve me COVID-19

Ilaçi “Ibuprofen” në fillimin e pandemisë shkaktoi polemika sepse sugjerohej se rëndonte infeksionin e koronavirusit te të sëmurët. Tani shkencëtarët britanikë pretendojnë se ka mundësi që ai ul me 80 për qind vdekshmërinë nga Covid-19. Spitalet britanike po përdorin tani ilaçin “Ibuprofen” për të lehtësuar simptomat e pacientëve me Covid-19....
Lajme

Në këtë vend shërohen 80% nga COVID-19

Sot Turqia konfirmoi mbi 1.922 raste të pacientëve të ri të shëruar nga Covid-19, teksa në nivel vendi janë shëruar 80% e pacientëve, sipas ministrit të shëndetësisë. Numri i përgjithshëm i personave të shëruar nga sëmundja ka arritur në 135,322, tha Fahrettin Koca në Twitter. “Shumica e pacientëve që testuan...
ShowBiz

Kejvina Kthella me vallëzim atraktiv në TikTok

Ajo vazhdon të mbetet njëra nga personazhet më të komentuar në skenën shqiptare. Bëhet fjalë për modelen Kejvina Kthella, e cila në mënyrë të herëpashershme sjellë fotografi dhe video atraktive e shpesh edhe provokative. Në një postim në rrjetin social Instagram, 25-vjeçarja ka sjellë një video nga TikTok, ku është...
Lajme

Qëndron Kastrati jep dy lajme të mira për Kamenicën

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka dhënë dy lajme të mira sonte lidhur me situatën epidemiologjike në këtë komunë. Kastrati në Facebook ka bërë të ditur se nga 10 mostrat e marra nga kontaktet e personit të fundit të diagnostifikuar me COVID-19 në fshatin Roganë, të gjithë prej...
Lajme

Pas shfuqizimit të reciprocitetit, SHBA-ja me një kërkesë te re

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mirëpresin vendimin e Qeverisë së Kosovës për të shfuqizuar masat e reciprocitetit ndaj Serbisë. Në një deklaratë dhënë për Radion Evropa e Lirë, ambasada amerikane në Prishtinë thotë se tani SHBA-ja pret rifillimin e dialogut me Serbinë, që çon në njohje të plotë....
Lajme

Një punonjës i Postës preket me COVID-19

Në administratën qendrore të Postës së Kosovës, një punonjës është prekur nga COVID -19, nga pasdita e djeshme, i cili pasi ka rezultuar pozitiv ka njoftuar kolegët e punës dhe tani ndodhet në vetëizolim në shtëpinë e tij. Posta bën të ditur se të gjithë kolegët e tij të punës...
Tech

Përdorues të Androidit, duhet ta fshihni urgjent këtë aplikacion!

Nga Samsung në Google, telefonat inteligjentë Android janë disa nga pajisjet më të njohura të dorës në të gjithë botën. Por nëse keni një smartphone Android,do të duheti të rivlerësoni cilat aplikacione keni instaluar në pajisjen tuaj. Ekspertët nga VPNPro, kanë paralajmëruar përdoruesit në lidhje me një program popullor për...
Lajme

24 raste të reja me COVID-19 në Vushtrri, deklarohet Tahiri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi sonte për 36 raste të reja me koronavirus, ku 24 nga to ishin raste nga komuna e Vushtrrisë. Kryetari i komunës Xhafer Tahiri, në një prononcim thotë se të gjitha janë raste kontakti dhe se situata është plotësisht nën kontroll. “Të gjitha janë raste...
1 2 3 5
Page 1 of 5