archive4 Qershor, 2020 - 13:55

Lajme

Punëtorët e KEK’ut në protestë, duan kthimin e Njazi Thaçit

Rreth 100 punëtorë të KEK-ut protestojnë sot para mensës tek Termocentrali “Kosova B” me qëllim për ta rikthyer ish-drejtorin, Njazi Thaçin dhe ish zv.drejtorin, Nystret Kelmendi. Duke borhoritur kanë kërkuar kthimin e ish-drejtorit dhe ish zv.drejtorit, duke thënë se nëse deri të hënën nuk kthehen, atëherë ata do të protesojnë...
Lajme

Gruaja e policit që ia vuri gjurin në qafë George Floyd, ishte zgjedhur Miss Minesota në vitin 2018 – tani ajo kërkon të ndahet nga burri i saj

Kellie Chauvin, gruaja e oficerit të policisë të akuzuar për vrasjen e George Floyd gjatë arrestimit të tij, paraqiti divorcin e saj, sipas dokumenteve gjyqësore të lëshuara ditë më parë. Sipas letrave të paraqitura nga avokati i gruas 45-vjeçare, ndarja nga Derek Chauvin ndodhi në 28 maj, tre ditë pas...
Lajme

Momenti kur Avdullah Hoti kërkon të dalë në foltore, Vjosa Osmani refuzon t’ia japë fjalën

Pas votimit të djeshëm të Qeverisë Hoti, është duke u mbajtur seanca e parë plenare e Kuvendit, të cilën është kthyer ta drejtojë kryeparlamentarja Vjosa Osmani. Pas fjalimit të shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamzës, kryeministri Avdullah Hoti është parë duke i kërkuar kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit...
1 3 4 5 6 7
Page 5 of 7