archive4 Qershor, 2020 - 17:56

Lajme

Zharku i LDK’së: Shuni, bile tash mos folni!

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Zharku, ka shkruar një status interesant për situatën politike. Përmes një shkrimin në Facebook, ai i ka kërkuar dikujt të heshtë e të mos flasë tani, kur gjërat e sotme ua ka thënë shumë vite më parë. Shkrimi i plotë: Shuni! Bile tash mos...
Tech

Vaksina kundër Covid-19 do të shpërndahet në të gjithë globin

Multimiliarderi amerikan, Bill Gates, ka bërë bërë thirrje që secila vaksinë e zbuluar në të ardhmen kundër koronavirusit, të shpërndahet globalisht. Gates ka folur për BBC-në, para mbajtjes së një samiti për vaksinën, në të cilën liderët botërorë dhe disa prej kompanive të individëve më të pasur në botë, synojnë...
Lajme

Pacientët me koronavirus po kurohen në plazh

Spanja është një nga vendet evropiane më të goditura nga koronavirusi, por javët e fundit situata është normalizuar.Këtë gjë e tregon edhe fakti që në Barcelonë, si pjesë e terapisë së pacientëve me Covid-19 është edhe xhiroja në bregdet. Stafet mjekësore të Hospital del Mar janë fotografuar duke çuar pacientët...
Lajme

Edhe 120 raste të reja me koronavirus ë Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar shifra rekorde të personave të infektuar me koronavirus, që nga fillimi i pandemisë. Ditën e enjte janë regjistruar 120 të infektuar me koronavirus, shifër kjo më e lartë sesa ajo e 15 prillit, kur ishte raportuar për 107 të infektuar. Sipas të dhënave të Institutit...
Lajme

REL: Serbia i jep fund fushatës kundër pavarësisë së Kosovës

Serbia është pajtuar që të ndalojë fushatë kundër pavarësisë së Kosovës. Një gjë të tillë ia kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë burime diplomatike në Bruksel. Gjithashtu thuhet se autoritetet e Beogradit kanë dhënë pajtimin e tyre për krijimin e një atmosfere që do t’i kontribuojë krijimit të një atmosfere...
Lajme

Prokuroria dhe Inspektorati fillojnë të trajtojnë incidentin e djeshëm mes truprojave të Thaçit dhe aktivistit të VV’së

Inspektorati Policor i Kosovës dhe Prokuroria e Shtetit përmes një komunikate të përbashkët kanë njoftuar se janë duke e trajtuar incidentin e djeshëm në afërsi të oborrit të Kuvendit të Kosovës ku truprojat e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, janë përplasur fizikisht me një aktivist të Lëvizjes Vetëvendosje i cili...
Lajme

Themelohet komisioni parlamentar për të hetuar menaxhimin e pandemisë

Kuvendi i Kosovës ka votuar për themelimin e një komisioni parlamentar për të hetuar dyshimet për keqpërdorime lidhur me menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19. Për themelimin e këtij komisioni, kanë votuar 74 deputetë, 10 deputetë abstenuan, ndërsa kundër nuk kishte asnjë. Themelimin e një komisioni të tillë e ka...
Lajme

Haxhiu: Qeveritarët që ikën u bënë milionerë në pandemi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka kërkuar Komision Hetimor Parlamentar për pandeminë, pasi tha se në QeverinË kurti ka pasur vjedhje në këtë kohë. Haxhiu ka akuzuar institucionet për manipulime edhe me shifra. “Qeveritarët kanë vjedhur në pandemi. Ata që ishin në partinë në pushet (VV) liroheshin...
1 2 3 4 5 6 7
Page 4 of 7