archive4 Qershor, 2020 - 20:08

Op/Ed

Çka do të ndodhë tash me Kosovën?

Nga Nezir Kraki Së pari do ketë një fushatë mediatike me lajme pozitive (më shumë fiktive sesa te verteta) për “të mirat” që vijnë me qeverinë e re. Në këtë fushatë bajrakun do ta mbajnë ata që s’kanë jetë pa banda politike, dmth portalet dhe mediat e krimit ekonomik. Brum...
Lajme

Kryeministri i ri vozitë veturë me një kosto të ulët

Kryeministri i ri i Republikës, Avdullah Hoti dallon nga paraardhësit e tij sa i përket luksit të veturave. Shefi i ri i ekzekutivit vozitë një makinë e cila ka një kosto shumë të ulët. Indeksonline kishte realizuar disa fotografi më parë ku Hoti shihej me “Opel Vectra-n” e vitit 1998....
Lajme

Sot vetëm 5 raste me COVID-19, janë nga këto komuna

PESË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 04 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 294 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 5 raste. Rastet pozitive janë...
Lajme

Agim Veliu megjithatë mundet, rimerr detyrën e ministrit të Brendshëm

Agim Veliu zyrtarisht ka rimarrë pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme. “Ministri Veliu u zotua se pavarësisht vështirësive që i ka trashëguar, do të punojë me përkushtim të madh për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve”, thuhet në komunikatën për media të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Dorëzimin nuk e...
Lajme

Ne nuk pyesim askënd ku ta këndojmë Ezanin apo Kuranin, Athina i vetmi kryeqytet në Evropë pa asnjë xhami!

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlut Çavusoglu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave zyrtare të Athinës rreth disa çështjeve të ndjeshme në Turqi, transmeton Gazeta Mejdani. Në lidhje me reagimin e Greqisë për këndimin e sures Fet’h të Kuranit Famëlartë në Shën-Sofi (Aja Sofia) gjatë kremtimit të përvjetorit të...
Lajme

Në ditën e parë të Qeverisë- largohët flamuri i UÇK-së

Flamuri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili para disa javësh ishte vendosur në oborrin e qeverisë, sot nuk gjendet në vendin që ishte. Në disa fotografi të siguruara shihet se flamuri i UÇK-së është larguar nga oborri i qeverisë. Nuk dihet se kush e ka larguar apo pse është...
Lajme

Pandemia ua humbi vendin e punës 42 milionë amerikanëve

Më shumë se çereku i forcës punëtore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës – 42 milionë qytetarë – janë regjistruar në pakon për përfitime për shkak të papunësisë, që kur vendi është goditur nga pandemia. Edhe 1.9 milionë punëtorë aplikuan për ndihmën e parë javën e shkuar, sipas Departamentit të...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7