archive4 Qershor, 2020 - 22:21

Lajme

“Qeveria e re nuk është e Hotit, por 100% e Thaçit”

Ish-zëvendëskryeministri nga LVV në Qeverinë e Kosovës, Haki Abazi e ka konsideruar të Hashim Thaçit qeverinë e re të Kosovës. Abazi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se qeveria e re nuk është e Hotit por e Thaçit. “Që në fillim kemi thënë se kjo...
Lajme

Puntorët e KEK-ut me kërkesë drejt Hotit

Kryeministri i ri i Kosvës, Avdullah Hoti, qysh në ditën e parë të punës ka marrë një letër me përmbajtje shqetësuese nga punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës. Sindikalistët e kësaj ndërrmarrje, sëbashku me Këshillin organizativ të protestës për kthimin e Njazit Thait në pozitën e drejtorit menaxhues të KEK-ut,...
Lajme

Haki Abazi: Thaçi është në siklet

Ish-zëvendëskryeministri i LVV-së në Qeverinë e Kosovës, Haki Abazi ka bërë akuza të rënda ndaj Presidentit Thaçi. Abazi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Presidenti Thaçi është duke bërë gënjeshtra të vazhdueshme ndaj tij dhe zyrtarëve tjerë të Vetëvendosjes. Ai thotë se nuk ka...
Lajme

Veseli kritikon Qeverinë e Kurtit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka kritikuar Qeverinë e cila ishte në krye me Albin Kurtin, duke pohuar se dëmtuan rëndë raportet e Kosovës me partnerët ndërkombëtarë. Ai ka thënë se edhe në këto tre muaj pandemie, si pasojë e keqmenaxhimit qeveritar, ka pasur stagnim ekonomik. “Ne i jemi bindur...
Lajme

Agim Veliu dezinfekton zyrën ku qëndroi Xhelal Sveçla

Agim Veliu merr detyrën e ministrit, thotë se Sveçla do të duhej t’i dorëzonte mandatin. Deri me 3 qershor në krye kësaj ministrie ishte Xhelal Svecla. Ai u largua nga kjo zyrë, pasi që u votua qeveria e re. E një ditë më vonë këtu pritet të vij ministri i...
Lajme

Hoti tregon nëse do t’a heq reciprocitetin me Serbinë

Kryeministri Avdullah Hoti ka folur edhe për masat e reciprocitetit ndaj Serbisë, që Qeveria Kurti i vendosi së fundi. Hoti thotë se do ti heqë të gjitha pengesat për procesin e dialogut, përfshirë masat, shkruan Indeksonline. “Ne do t’i heqim të gjitha pengesat për procesin e dialogut, përfshirë masat. Do...
Lajme

Hoti mendon ndryshe nga Isa Mustafa

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ka qenë shumë komod dhe nuk ka pasur asnjë dyshim në votimin e qeverisë, duke qenë plotësisht i bindur se votimi i qeverisë do të kalojë. “Kam qenë plotësisht komod në votimin e qeverisë, nuk kam pasur asnjë dyshim në votimin e...
Lajme

Kush e ka vendosur flamurin e UÇK-së në oborrin e Qeverisë?

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Faton Klinaku, është deklaruar pas disa raportimeve se është larguar flamuri i UÇK-së nga shtizat që ndodhen para hyrjes së Qeverisë. “Asnjëherë dhe nga asnjë qeveri nuk është vendosur flamuri i UÇK-së në ndërtesën e saj, por janë vendosur flamuj të tjerë qofshin...
Lajme

Reagon edhe Shoqëria Civile ndaj Thaçit, thonë se Presidenti bëri dy shkelje

Organizatat, Community Development Fund Kosovë (KCDF), Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KCSF), Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS), Instituti i Kosovës për Politikat Evropiane (EPIK), Instituti GAP, Lëvizja “FOL” dhe ORCA, përmes një komunikate të përbashkët, kanë reaguar për siç thonë tendencës së Presidentit të Republikës Hashim Thaçi për...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7