archive3 Qershor, 2020 - 10:02

Lajme

Avdullah Hoti niset këmbë për në Kuvend

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë, ndërsa në rend dite është votimi për Qeverinë Hoti. Seanca do të mbahet në ora 11:00. I mandatuari i LDK-së për kryeministër Avdullah Hoti, është parë duke dalë nga shtëpia e tij për t’u nisur drejt kësaj seance. Klan Kosova ka siguruar...
Lajme

Haradinaj: Vota për qeverinë e re, është jetike për vendin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pak orë para fillimit të seancës së Kuvendit ku pritet të votohet Qeveria Hoti, ka shkruar se kjo qeveri është jetike për vendin. Haradinaj përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se votimi i qeverisë së re është më shumë se sa zgjedhje e një...
Lajme

Moti për sot dhe ditëve në vazhdim!

Sot në Kosovë do të vazhdojë të mbajë mot i paqëndrueshëm, por do të jetë më nxehtë se dje dhe rigat apo rrebeshet eventuale të shiut do të jenë më të rralla dhe më të izoluara. Do të ketë erëra të lehta dhe mesatare nga veriperëndimi dhe jugperëndimi. Në Shqipëri,...
Lajme

Sot në ora 11:00 votohet Qeveria Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës zyrtarizoi emrat e vet në Qeverinë që pritet të votohet të mërkuren nga ora 11:00. Kjo parti që do ta drejtojë Qeverinë, ka zgjedhur emrat që kishte në Qeverinë Kurti me disa ndryshime, shkruan Reporteri. Ndërkohë, edhe AAK ka zyrtarizuar qysh kohë më parë ministrat e...
1 5 6 7
Page 7 of 7