archive3 Qershor, 2020 - 18:38

Lajme

19 raste me Covid-19 sot në Kosovë, janë nga këto komuna

Sot më 03 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 253 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 19 raste. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 14 raste...
Lajme

Agim Veliut s’i mbetet shenjë, bëhet prapë ministër

Mandatari për kryeministër, Avdullah Hoti ka prezantuar kabinetin qeveritar para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ku do të ketë 4 zëvendëskryeministër, shkruan Gazeta Metro. Hoti në seancën që po mbahet aktualisht prezantoi kabinetin e Qeverisë së tij, e cila pritet të votohet sot. Kjo është përbërja e propozuar nga Hoti:...
Lajme

Ambasada e SHBA’së: Mezi presim që të punojmë me qeverinë Hoti

Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka përshëndetur krijimin e Qeverisë së re. Përmes një postimi në Twitter, kjo ambasadë thekson se mezi pret të punojë me Qeverinë Hoti. Ambasada amerikane pret nga Qeveria e re vazhdimin e angazhimeve për forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin e COVID-19. “Urime për formimin...
1 2 3 4 5 6 7
Page 4 of 7