archive3 Qershor, 2020 - 20:55

Lajme

Ministri i ri nga LDK-ja është duke u hetuar për mashtrim

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë Hoti, Vesel Krasniqi, është duke u hetuar për mashtrim. Sipas dokumenteve që i ka siguruar KOHA, saktësisht dy vjet më parë, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nxjerrë aktvendim për fillimin e hetimeve të Veselit. Ai së bashku me pesë persona të tjerë dyshohet...
Lajme

Nënkryetari Rudari, tregon burimin e infeksionit në Podujevë

Janë konfirmuar 19 raste të reja me COVID-19 e 24 të shëruar. E nga rastet positive, një është nga Podujeva. Nënkryetari i kësaj komune, Nexhmi Rudari, ka dhënë detaje në lidhje me këtë rast, derisa ka thënë se i njëjti është nga fshati Bellopojë dhe burimi i infeksionit është kontakti...
Lajme

Rama: Rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar votimin e qeverisë së re në Kosovë me kryeministër Avdullah Hotin. Përmes një postimi në Twitter, Rama kërkon edhe bashkëpunimin e opozitës në shërbim të interesit të popullit e të shtetit të tyre. ”U uroj rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës...
Lajme

Dalin pamjet kur truprojat dhe policët e arrestojnë dhe godasin aktivistin e VV’së vetëm pse bërtiste ‘O hajn, o hajn’

Derisa po mbante konferencë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një qytetar dëgjohej jashtë rrethojave të objektit të Kuvendit të Kosovës duke thirrur “O hajn, o hajn” në drejtim të presidentit. Menjëherë pas këtyre thirrjeve truprojat e presidentit i janë vënë në ndjekje qytetarit. Indeksonline ka filmuar ekskluzivisht këtë moment, ku...
Lajme

Kurti: S’ia bëj pranim-dorëzimin atij që e shkarkova

Teksa e ka quajtur “qeveria koti” Qeverinë Hoti, ish-kryeministri Albin Kurti ka thënë se s’do ta bëjë pranim-dorëzimin e detyrës, për atë që e ka shkarkuar sa ishte kryeministër në detyrë. Në një video të publikuar në Facebook, kreu i Vetëvendosjes ka përsëritur se vendimi i fundit i Gjykatës Kushtetuese,...
Lajme

Kurti u drejtohet qytetarëve me një video-mesazh

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një videoje në “facebook”, ka thënë se qeveria e tij në 4 muaj qeverisje, ka dëshmuar, se mund të qeveriset mirë edhe pa marrëveshje me listën serbe. Kurti thotë se qeveria e tij ka dëshmuar se mund të ndalet gjakderdhja financiare, duke thënë kështu...
Lajme

Vjosa Osmani ‘godet’ Qeverinë Hoti, ja si e quan

Pas përfundimit të seancës së Kuvendit të Kosovës, kryetarja e këtij institucioni, Vjosa Osmani, duke folur për refuzimin e saj që të drejtojë seancën në të cilën u votua qeveria e drejtuar nga Avdullah Hoti, tha se kjo qeveri nuk përfaqëson vullnetin qytetar. “Në radhë të parë një qeveri, e...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7