archive3 Qershor, 2020 - 22:17

Lajme

Dardan Molliqaj: LDK-ja sot e zëvendesoj PDK-në

Lideri i PSD-së, Dardan Molliqaj ka deklaruar se sot u zgjodh qeveria e re, me metodat e të kaluarës. Sipas tij, kjo qeveri u zgjodh njëjtë si qeveria e PAN-it në vitin 2017, duke u varur plotësisht në Listën Srpska, me deputetë luhatës, pa përfaqësim të barabartë gjinor dhe pa...
Lajme

Arben Gashi komenton incidentin e truprojave të Thaçit

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka deklaruar se presidenti Thaçi duhet të tërhiqet nga fjalori që pati lidhur me arrestimin e një qytetari protestues sot në sheshin ‘Nëna Terezë’. Gashi tha se fjali i Thaçit ishte nën çdo nivel të pranueshëm për gjuhën e një bartësi institucional....
Lajme

Haki Abazi i kundër-përgjigjet Thaçit

Ish zv/kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Haki Abazi ka reaguar pas deklaratës së presidentit Hashim Thaçi së ai ka qenë në Kopaonik për tri herë radhazi muajt e fundit dhe ka takuar zyrtarët e Qeverisë së Serbisë. Abazi tha se Thaçi është njeri i poshtër, hajn, rrenc, kriminel i komunikatës...
Lajme

Thaçi akuzon Haki Abazin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se ish zv/kryeministri i vendit, Haki Abazi ka qenë në Kopaonik, ku ka takuar zyrtarë të Qeverisë së Serbisë. Thaçi deklaroi se pikërisht Abazi shkoi tri herë në Kopaonik, ku u takua me këta zyrtarë serb. “Haki Abazi ka blerë postin e zv/kryeministrit...
Lajme

LDK feston me fishekzjarre të shumta votimin e Qeverisë !!

Fishekzjarre të shumta janë parë e dëgjuar sonte në dy anë të ndryshme të kryeqytetit. Për disa minuta radhazi, qytetarët kanë mundur të shohin e dëgjojnë këto fishekzjarrë që ndriçonin Prishtinën. E gjithë kjo ishte ‘festë’ e organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, pas votimit të Qeverisë Hoti sot në...
Lajme

Fantastike/ ShBA furnizon FSK-në me pajisje të reja ushtarake

Bashkëpunimi i Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është gjithnjë e më shumë në rritje. Së fundi Amerika ka ndihmuar përsëri Forcën e Sigurisë së Kosovës me pajisje, edukim dhe trajnim. Së shpejti në Kosovë do të arrijnë pajisje të reja, që përmbushin nevojat e FSK-së, e që vargu...
Lajme

Lajçak uron Hotin: Presim bashkëpunim të ngushtë në mbështetje të dialogut me Serbinë

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav-Lajçak, ka uruar përzgjedhjen e Avdullah Hotit, kryeministër të ri të Kosovës. Përmes një shkrimi në Twitter, Lajçak ka thënë se pret bashkëpunim të ngushtë me Hotin për dialogun me Serbinë dhe perspektiven Evropiane. “Urime zgjedhja e Avdullah Hotit, kryeministër i Kosovës....
Lajme

“Truprojat e Thaçit u koritën, dhe e shkelën ligjin”, thotë avokati

Indeksonline ka raportuar sot ekskluzivisht lidhur me arrestimin që i është bërë një qytetari pasi i njëjti iu drejtua presidentit Hashim Thaçi si “O hajn, o hajn”. Me të dëgjuar këtë, truprojat e Thaçit reaguan shpejtë duke vrapuar dhe e arrestuan atë, madje tentuan t’i merrnin telefonin edhe gazetarit të...
Lajme

Thaçi komenton arrestimin e aktivisitit të Vetëvendosje’s

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka komentuar arrestimin e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje. Thaçi tha se ai aktivist deshi ta sulmojë presidentin gjatë mbajtjes së konferencës. “Unë nuk e kam parë videon, por toleranca do të jetë zero për fyerje cenime fizike, kështuqë...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7