archive3 Qershor, 2020 - 23:42

Lajme

Sejdiu jep opinionin e tij për Qeverinë e re

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar zhvillimet e ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës. Sejdiu në një prononcim në në RTV Dukagjini thotë se votimi i qeverisë me 61 vota e sjell Kosovën në situatë të brishtë. “Situata ka qenë tepër komplekse në kuptimin...
Lajme

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët e ardhshme

Në ditët e ardhshme më ngrohtë, të enjten kryesisht me diell. Të premten mbrëma dhe të shtunën kohë pas kohe me shi. Të dielën me diell, temperaturat vazhdojnë rritjen Ditëve të ardhshme depërtimi i rrymave më të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të sjellë mot më të ngrohtë mbi vendin...
Lajme

“Nuk jemi as me LDK-në , dhe as me VV-në”

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur qëndrimin e kreut të saj pas formimit të Qeverisë së re të udhëhequr nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pasi Lëvizja Vetëvendosje doli në opozitë, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës ka treguar se ‘me cilën parti do të bëhen...
Lajme

Numri i madh me COVID-19, Maqedonia e Veriut ashpërson masat

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka vendosur sot gjatë vazhdimit të seancës së 60-të vendim për orë policore gjatë fundjavës së zgjatur. Orë policore: – E Enjte prej ora 21.00 deri ditën e hënë ora 05.00, edhe atë për qytetet: Shkup, Kumanovë, Shtip dhe Tetovë. Ndërsa për qytetet...
Lajme

Shpend Ahmeti komenton ‘këshillën’ e Thaçit për Haxhi Shalën

Vizita që kreu i vendit Hashim Thaçi i bëri deputetit Haxhi Shalës nga Nisma Socialdemokrate për t’ia hedhur votën qeverisë Hoti sot në Kuvend, ka zgjuar reagimin e të parit të Prishtinës. Shpend Ahmeti thotë se shumica parlamentare mund të krijojë qeveri në çdo Republikë Parlamentare dhe se sistemet zgjedhore...
1 2 3 7
Page 1 of 7