archive2 Qershor, 2020 - 10:31

Lajme

Tentohet të rrëmbehet një person në Prishtinë

Një person ka tentuar të rrëmbej një person tjetër para dy ditësh në Prishtinë. Rastin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës, përmes një njoftimi për media, raporton Gazeta Insajderi. Sipas policisë thuhet se i dyshuari ka qenë nën ndikim të alkoolit. “Prishtinë, 31.05.2020 – 18:30. Është arrestuar i...
Lajme

Richard Grenell jep dorëheqje nga pozita në Departamentin e Shtetit

Ambasadori Richard Grenell dha dorëheqje prej pozitës së Sekretarit të Kabinetit, në Departamentin e shtetit amerikan. Këtë njoftim, Grenell e bëri nëpërmjet rrjetit social Instagram. Ai shkroi se zyrtarisht ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij në Departamentin e Shtetit. “Sot unë zyrtarisht dhashë dorëheqjen nga Departamenti i Shtetit. Presidenti...
Biznes

Coronavirusi “paralizon” bizneset, bie qarkullimi për rreth 45%

Në Administratën Tatimore të Kosovës nuk është arritur të realizohet plani i të hyrave për periudhën janar-maj për shkak të pandemisë Covid-19. ATK-ja për këtë periudhë nuk ka arritur të realizojë planin e të hyrave përreth 45 milionë euro, ndërsa, 22 milionë euro ka inkasuar më pak në pesë mujorin...
Lajme

Latifi: Hoti nuk e ka kapitalin politik për ta kundërshtuar Thaçin

Profesori i filozofisë Blerim Latifi mendon se një qeveri e mundshme me në krye Avdullah Hotin do të përballet me probleme të shumta. “Do të jetë qeveri që do të ketë shumë probleme marrë parasysh edhe ekonominë pas pandemisë”, thotë Latifi. Sipas Latifit, Hoti po bëhet kryeministër në një kohë...
Lajme

Ky do të jetë moti për ditët e ardhshme në Kosovë

Nesër (e martë) në Kosovë do të mbajë mot mjaft jo stabil ku priten zhvillime të fuqishme të vranësirave të shiut të cilat do të sjellin reshje shiu në orët e mesditës dhe pasdites. Vende-vende do të ketë edhe rrebeshe shiu me mundësi edhe për vetëtima dhe bubullimë. Në Shqipëri...
ShowBiz

Këngëtarja turke thotë se të jesh shqiptar është privilegj

Këngëtarja e njohur turke, Simge Sagin ka prejardhje shqiptare pasi nëna saj është Shqipëria, ndërsa i ati është turk. Simge së fundmi tregoi në një postim në rrjetin social Instagram se nëna e saj kishte gatuar byrekun e famshëm shqiptar. “Të jesh shqiptar është privilegj. I lumshin duart nënës sime”...
1 4 5 6
Page 6 of 6