archive2 Qershor, 2020 - 19:47

Lajme

EKSKLUZIVE: Publikohen emrat e ministrave të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka caktuar emrat e ministrave në qeverinë Hoti e cila pritet të votohet nesër në ora 11:00. IndeksOnline ka siguruar listën e emrave të ministrave dhe të zv/kryeministrit. Në mesin e tyre nuk ndodhet edhe emri i Lumir Abdixhikut, ministrit në detyrë të Infrastrukturës dhe ambientit:...
Lajme

Vdes nga COVID-19, kryetari i parë i Vushtrrisë

COVID-19, po vazhdon të merr jetë njerëzish në botë, ani pse ende ky lloj virusi mbetet i panjohur, madje s’ka ende ndonjë vaksinë, pavarësisht kërkimeve e hulumtimeve. Sipas mediave si pasojë e këtij virusi ka vdekur edhe Jahja Abazi nga Vushtrria. I njëjti jetonte në Finlandë prej vitesh me familjen...
Tech

Teoritë konspirative: Koronavirusi, shpikje e Bill Gates

Një sërë vendesh janë duke e studiuar pandeminë e koronavirusit mbi baza shkencore, por kjo nuk i ka frenuar teoritë e konspiracionit, të cilat janë përhapur me shpejtësi edhe falë rrjeteve sociale. Kështu thuhet se virusi është shpikur nga qarqe apo njerëz të caktuar, për qëllime të caktuara. Në një...
Lajme

“Shenjë s’ia ka lënë” – Agim Veliu sërish ministër

Kryeministri Albin Kurti u shkarkua nga Kuvendi i Kosovës, pak ditë pasi shkarkoi vartësin e tij në Ministrinë e Punëve të Brendshme, nënkryetarin e LDK-së, Agim Veliun. Menjëherë pas shkarkimit, Veliu i LDK-së u deklarua për media dhe bëri bujë deklarata e tij “shenjë s’ma ka lënë”. Veliu mundohej të...
Lajme

Mali i Zi shpall fundin e Covid-19

Në Mal të Zi të martën pasdite është shpallur fundi i epidemisë Covid-19. Këtë e ka bërë të ditur Qeveria e Malit të Zi. Në fakt fundin e epidemisë e ka shpallur Trupi Koordinues Kombëtar për sëmundjet infektive, me propozim të Institutit për Shëndetin Publik të Malit të Zi. “Ky...
ShowBiz

Oriola Marashi në panik, ja çfarë i ka ndodhur

Modelja Oriola Marashi është një ndër femrat më të ndjekura në Instagram, e cila deri tani numëron 413 mijë ndjekës në llogarinë e saj. Instagram-i është rrjeti sociali më i përdorur nga bukuroshja, megjithatë ajo ka edhe një profil të sajin në Facebook, të cilin nuk e përdor shpesh. Por,...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6