archive2 Qershor, 2020 - 23:49

Lajme

Durrës, gjendet një person i mbytur në breg të detit

Policia e Durrësit ka bërë me dije se mbrëmjen e sotme është gjetur një person i mbytur në breg të detit dhe është konstatuar se viktima ishte 37-vjeçari A.B. Durrës – Informacion paraprak Më datë 02.06.2020, rreth orës 19:40, në sektorin “Rinia”, në largësi rreth 5-6 metra nga bregu i...
ShowBiz

Gold AG publikon video me një person me ngjyrë duke kënduar shqip

Fushata “Black Lives Matters” ka arritur deri më tani përmasa të mëdha, teksa në shenjë solidarizimi artistë të ndryshëm po bëjnë thirrje nën këtë moto. Pothuajse të gjithë artistët e estradës shqiptare kanë publikuar fotografi të ndryshme për të kërkuar drejtësi ndaj vrasjes së paprecedentë të George Floyd. Golg AG,...
Sporti

Jurgen Klopp ka një mesazh për tifozët e Liverpool

Liverpooli është shumë pranë rikthimit te titulli kampion këtë sezon, pas 30 vitesh pritje. Me rifillimin e kampionatit anglez, Liverpoolit do t’i mjaftojnë vetëm dy fitore për të qenë matematikisht fituesit e rinj të Ligës Premier. Kjo vjen pas një viti kur u arrit triumfi në Ligën e Kampionëve. Aktualisht...
Lajme

“Ndarjen e Kosovës e ndali Ramush Haradinaj”

Deputeti i Lëvizjes i Vetëvendosjes, Liburn Aliu thotë se më herët rreziku për ndarje ka qenë më i madh, por ekziston edhe sot. “Ka shenja që rreziku për ndarje ekziston, ka ekzistuar edhe më herët më shumë ndoshta. Por ne duhet të jemi vigjilent dhe t’i rezistojmë”, ka thënë Aliu,...
Lajme

Lutfi Haziri: Po ndërtohet një qeveri të cilës unë nuk i besoj

Lutfi Haziri, kryetar i Komunës së Gjilanit dhe njëherësh nënkryetar i LDK-së në qendër, i ka komentuar sot zhvillimet politike dhe angazhimet e tij në politikën qendrore, duke thënë se ka faza kur është angazhuar më shumë ose më pak. “Kohëve të fundit jam më pak i angazhuar, sepse po...
Lajme

Milaim Zeka akuzon rëndë Vetëvendesojën, e quan abuzuese e shekullit

Milaim Zeka thotë se Vetëvendosja është abuzuese e shekullit me propozimin që Murat Jashari të jetë kryeministër i një qeverie tranzitore. Shkrimi i tij i plotë në Facebook: VV-ja eshte abuzuese e shekullit E fundit me Murat Jasharin. Me lujte me kete familje, vetem keta dine, munden dhe nuk turperohen!!!...
Sporti

Rashica-Liverpool mund të ndodh për vetëm 15 milionë euro

E ardhmja e Milot Rashicës ka qenë një prej temave më të diskutuar së fundmi nëpër mediet vendore dhe jo vetëm. Duket gati e sigurtë se ylli i Kombëtares së Kosovës do të largohet në verë nga Werder Bremeni, skuadër e cila po lufton për mbijetesë në Bundesligë, shkruan Periskopi....
Lajme

Kush do t’a zë vendin e Arben Vitisë në Qeverinë e re?

Kryesia e LDK-së sot ka mbajtur një mbledhje, derisa pas përfundimit të saj kryetari Isa Mustafa dhe mandatari për kryeministër, Avdullah Hoti prezantuan emrat e ministrave të LDK-së ashtu siç raportoi pak çaste më parë , e këta janë: Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratë Publike Hikmete...
1 2 3 6
Page 1 of 6