archive1 Qershor, 2020 - 23:51

Lajme

Ndërron jetë 88-vjeçari në Spitalin Infektiv, viktima e 34 nga Covid-19

Ka shkuar në 34 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se një 88-vjeçar ndërroi jetë në spitalin infektiv në Tiranë. Ai ishte asimptomatik dhe humbi jetën si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore. I moshuari vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese si insuficienca, diabet, hipertension...
Lajme

Albin Kurti ‘godet’ Edi Ramën, ia bën me dije këtë gjë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti tha se Kosova hoqi detyrimin për pagesën e 22 eurove për dezinfektimin e kamionëve që hyjnë nga Shqipëria, që ishte caktuar në kuadër të masave kundër pandemisë. Ai tha se të hysh në Kosovë nuk ka as taksë dhe as karantinë teksa theksoi se nuk...
Lajme

Si u rikthye Covid-19 në Podujevë?

Nata e sotme nuk ishte e mirë për Kosovën, meqë 27 persona u raportuan të infektuar me Covid-19. Tre te infektuarit në Podujevë dyshohet se e morën virusin nga një person qe erdh nga Bosnja dhe Hercegovina. Siç mëson IndeksOnline, një familjar që ka ardhur nga Bosnja, ka arritur të...
Lajme

Kryetari Tahiri tregon burimin e infeksionit në Vushtrri

Gjatë 24 orëve të fundit në vend rezultuan 27 raste pozitive mes tyre 14 ishin nga komuna e Vushtrrisë. Të gjitha rastet e reja janë raste kontakti të familjeve të ndërlidhura mes vete dhe që janë shkaktuar si rezultat i vizitave për festën e Fitër Bajramit pasi nuk e kanë...
Fun

Me dhe pa uniformë/ Njihuni me 19 ushtaraket më seksi në botë

Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por kohët kanë ndryshuar. Tashmë edhe vajzat po përfshihen gjithnjë edhe më shumë, deri në postet më të larta, por pa e humbur kurrë sensualitetin e tyre. Shihni disa prej fotove më të...
Lajme

Rritet numri i të infektuarve në 24 orët e fundit në Kosovë

Nga komuna e Vushtrrisë janë 14 raste të reja, por kjo komunë nuk është e vetmja, në mesin e komunave tek të cilat sot janë identifikuar raste të reja me coronavirus. Sipas njoftimit të Institutit të Shëndetësisë Publike, sot më 01 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK...
1 2 3
Page 1 of 3