archive30 Maj, 2020 - 23:21

Lajme

“Qeveria Hoti po synon të votohët të Martën”

Pas shpalljes së aktgjykimit nga Gjykata Kushtetuese ku iu dha drita e gjelbër Kuvendit për ta formuar Qeverinë e re pa shkuar vendi në zgjedhje, tani koalicioni ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate, është duke u munduar që të mos vonohet në këtë...
Lajme

Hapet peticioni i Vetëvendosjes, me kërkesën për zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje edhe zyrtarisht ka nisur peticionin për të kërkuar zgjedhje. Siç bëhet e ditur, në peticion janë të nevojshme të shkruhet emri, mbiemri, numri personal dhe adresa. Peticioni, sipas VV-së, përfundon më 30 qershor, që i bie edhe 30 ditë, 2 orë e 10 minuta. “Kosova ka nevojë për...
Shëndeti

Shkon në 103 numri i të shëruarve në Ferizaj !!

Në komunën e Ferizajt sonte janë shëruar edhe 5 të infektuar me koronavirus. Sipas komunës deri më tani 103 persona janë shëruar nga infektimi me covid-19, transmeton IndeksOnline. Njoftimi: Lajmi i mirë: 5 ferizajas të shëruar nga COVID-19 që çon numrin në 103 të shëruar e zero raste të reja...
Lajme

Nga 220 mostra të marra, konfirmohën 6 raste me Covid-19

Sot më 30 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 220 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 6 raste. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 5 raste...
Lajme

Ja si do të jetë moti në ditën e nesërme

Dita e fundit e muajit maj do të karakterizohet me mot pothuaj të ngjashëm me ditët paraprake. Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, të cilat do të krijojnë kushte për formim të vranësirave të dendura dhe jo stabile. Gjatë ditës, pos intervaleve me diell,...
Lajme

Në Maqedoninë e Veriut, vazhdon gjendja e jashtëzakonshme

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të qëndrojnë në orë policore edhe për 14 ditë. Kështu është vendosur në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë, transmeton alsat-m. Këtë e ka bërë të ditur, presidenti maqedonas, Stevo Panderovski, menjëherë pas kësaj mbledhjeje. “Vendimi për gjendjen e jashtëzakonshme është marrë me...
Lajme

Raporti i fundit nga Infektiva për përsonat e prekur me Covid-19

Në Klinikë Infektive të QKUK-së sot janë duke u trajtuar 17 pacientë, 10 prej tyre janë të infektuar me Covid-19, njoton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Faik Hoti, zëdhënës për media në Ministrinë e Shëndetësisë me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. ” Nga 10 pacientë...
1 2
Page 1 of 2